-
By Поуке.орг - инфо •
Молба за проглашавање ванредног стања на СветојГориСвештена општина и цивилна управа поднели су молбу Цивилној заштити да се прогласи ванредно стање на Светој Гори због велике штете коју је последњих дана нанела обилна киша која је погодила полуострво.Већина манастира, испосница и келија блокирано је због оштећења шумске путне мреже, а главни пут који води од луке Дафни до главног градића Кареје упропашћен је.Монаси са којима је АНА-МПА контактирао говорили су о „стању без преседана“ за светогорску заједницу, истичући да износ штете још није процењен.Информације говоре да ће јединице цивилне заштите покушати да 8. априла 2020. отпутују на Свету Гору како би проценили обим катастрофе.Усред лошег атмосферског времена монаси су јуче, на Благовести, у литији око главног храма (Протата) у Кареји носили свету икону Пресвете Богородице „Аксион Ести“ (Достојно јест) и молили се Богу за заштиту од пандемије.Извор: Инфо-служба СПЦ- Плаво Небо је реаговао/ла на ово
-
1
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 596 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online

Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах