Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Архиепископ атински Јероним избрисан је из диптиха Руске Цркве

    328647.p.jpg
     
    У вези с поступцима које је Архиепископ атински и све Јеладе Јероним предузео за „признавање“ украјинских расколника из ПЦУ, биће предузете радње у складу с одлукама које је 17. октобра на својој ванредној седници донео Свети синод Руске Православне Цркве. Ово је рекао председник Одељења за спољне црквене односе Московске патријаршије Митрополит волоколамски Иларион у емисији „Црква и свет“.
     
     
    По речима јерарха, „у изјави Синода је, између осталог, истакнуто да ће уколико Јеладска Православна Црква или њен поглавар признају украјински раскол у виду заједничког служења, литургијског помињања лидера раскола или упућивања истом званичних грамата – то представљати жалосно сведочанство о продубљивању подела у породици помесних Православних Цркава. Притом је истакнуто да ће потпуна одговорност за ову поделу пре свега пасти на Патријарха цариградског Вартоломеја и на оне спољашње политичке снаге у чијим је интересима „легализован“ украјински раскол. Ових дана је објављена вест о томе да је Архиепископ Јероним упутио одговарајуће грамате поглавару расколничке структуре у Украјини Епифанију (Думенко)“.
     
    Као што је истакао митрополит Иларион, Синод је 17. октобара најавио да ће ако Архиепископ атински званично призна украјински раскол његово име бити избрисано из диптиха Руске Православне Цркве. „То значи да патријарх Кирил неће помињати Архиепископа атинског на богослужењима, као што већ не помиње Патријарха цариградског, – прецизирао је председник ОСЦО. – Мислим да наредне недеље, кад патријарх буде служио неће бити овог помињања.“
     
    Притом је митрополит Иларион истакао: престанак евхаристијског општења Московске патријаршије с Архиепископом атинским не значи престанак општења са свом Јеладском Црквом. „И даље ћемо општити са свим оним архијерејима који не признају украјински раскол, а у Јеладској Цркви их има.“
     
     
    Осим тога, архипастир је истакао да ходочасничке службе Руске Православне Цркве неће препоручивати ходочасницима да у Грчкој посећују епархије архијереја које признају украјински раскол.
     
     



    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 55 минута, Bonsenjo рече

    @PontifexPaulus Evo ti ga, pa zaspi ako mozes

    1194.jpg

    Amfilohije "posebno poštovanje imam prema papi Benediktu XVI

     

    Evo ti izjava vladike koji papu naziva briljantnim umom cijele vaseljene. Papa Benedikt je čista ljubav za nas Katolike. Citiram vladiku "Papa Benedikt naročito je blizak pravoslavlju" To ti je odgovor vladike Amfilohija, koji takodje kaze ovdje u ovom videu na Youtube da je sam studirao na Pontifikalnom, dakle papinskom sveučilistu u Rimu, bila je to dakle Gregorijana.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @PontifexPaulus nisam rekao nista lose o doticnom i nisam mislio da neces spavati zbog strahote, nego sto neces moci odvojiti oci od ovog briljantnog uma cijele vaseljene punog blagodati, vidi se koliko ga volis pa sam ti zato poslao. Da uzivas do jutra...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Hvala ti lijepa, naravno da ga volim, ako ga voli jedan srpski pravoslavni vladika i cita njegova djela, npr Isus iz Nazareta, kako da ga ja ne volim. Inace Amfilohije je ovdje izjavio da je upoznao trojicu, papa, posebno je istakao Ivana Pavla II , a znamo da je i 2013. bio u Vatikanu i upoznao papu Franju dakle cetvoricu.  Hvala ti. :blessyou:

    Mitropolit Amfilohije posetio 4 rimskih papa, Ep.Grigorije bogosluzi sa katolicima, Ep.Atanasije,itd

     

     

    Snimka zaslona (17).png

    Snimka zaslona (18).png

    Snimka zaslona (19).png

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    On 3.11.2019. at 19:58, Ronald рече

    narodi ne postoje, postoje ljudi, odnosno gradjani tih zemalja kojih ima svakakvih.

    А шта су онда Јевреји? Јелини? И да не набрајам...Зашто се они држе заједно и себе декларишу као припадници свога народа, па и ако су грађани или држављани неке државе они се не одричу тога. Па зар срби не би могли исто тако у својој држави? Ми смо се одрицали свога српства зарад неких "виших циљева братства и јединства" и то нас је коштало огромног страдања а могуће изгледа и самог опстанка као народа јер се у туђини лако асимилујемо а у матици Србији нас је све мање. 

    On 3.11.2019. at 20:47, Ronald рече

    oni koji imaju penis i vaginu sta su oni, rodjeni su takvi, jesu li musko ili zensko? 

    А што би ми морали да класификујемо који је то пол? То је девијација, поремећај, изузетак, исто као и педери и лезбејке, то је болест, није нормално стање. Зашто да трујемо друштво измишљањем нових полова или укидањем речи мама и тата. Заразиће се цело друштво ако у томе попустимо, више се неће знати шта је нормално и здраво. Што каже ћириличар то је лаж! Лаж убија човека и друштво, јерес-погрешно учење! Наука није не погрешива и као таква може људе да одведе на лош пут. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 часа, Просечан србенда рече

    А шта су онда Јевреји? Јелини? И да не набрајам...Зашто се они држе заједно и себе декларишу као припадници свога народа, па и ако су грађани или држављани неке државе они се не одричу тога. Па зар срби не би могли исто тако у својој држави? Ми смо се одрицали свога српства зарад неких "виших циљева братства и јединства" и то нас је коштало огромног страдања а могуће изгледа и самог опстанка као народа јер се у туђини лако асимилујемо а у матици Србији нас је све мање. 

    А што би ми морали да класификујемо који је то пол? То је девијација, поремећај, изузетак, исто као и педери и лезбејке, то је болест, није нормално стање. Зашто да трујемо друштво измишљањем нових полова или укидањем речи мама и тата. Заразиће се цело друштво ако у томе попустимо, више се неће знати шта је нормално и здраво. Што каже ћириличар то је лаж! Лаж убија човека и друштво, јерес-погрешно учење! Наука није не погрешива и као таква може људе да одведе на лош пут. 

    :skidamkapu:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...