Владики је саслуживало шесторјца свештенослужитеља. На почетку Литургије Епископ Теодосије произвео је настојатеља манастира протосинђела Василија Делића у чин игумана. Након Св. Литургије Еп. Теодосије је благословио и преломио славски колач. Овогодишњи домаћин славе поред братства манастира био је протојереј Миомир Влашковић из Лепосавића, а за домаћина следеће године пријавио се вероучитељ Нилола Станић из Лешка. Након Св. Литургије игуман Василије са братијом приредио је за присутне свечани славски ручак.
Извор и фотографије: Епархија рашко-призренска
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах