-
By Поуке.орг - инфо •
Српски архијереји и аргентински званичници о будућој сарадњиМитрополита црногорско-приморског г. Амфилохија и Владике буеносајреског и јужно-централноамеричког г. Кирила и диоклијског г. Методија примили су у Министарству иностраних послова у Буенос Ајресу секретар за вере Републике Аргентине амбасадор г. Алфредо Мигел Абриани и генерални директор Секретаријата гђа Андреа Девитау.
У пратњи архијереја били су архимандрит Евстатије (Аздејковић) из Венецуеле, јеромонах Симеон (Лопез) из Колумбије, протођакони Никола Радиш из Аргентине и Владимир Јарамаз из Митрополије црногорско-приморске, као и игуманија мати Инес из Гватемале.У веома срдачном и конструктивном разговору, амбасадор Абриани пожелео је топлу добродошлицу драгим гостима. Подсећајући да је он тек месец дана на позицији секретара у Министарству вера, г. Абриани је истакао да ће се заложити и учинити све што је у његовој моћи да сарадња Српске Православне Цркве и Републике Аргентине буде на високом нивоу.Митрополит Амфилохије је заблагодарио домаћинима а потом их је упознао са устројством Православне Цркве.Владика Кирило, као изабрани архијереј јужноамеричког континента, у разговору са аргентинским званичницима говорио је о потребама Епархије - Српске Православне Цркве у односу на државну управу.Директор Секретаријата гђа Андреа Девита иницирала је да се у што скорије време састане са владиком Кирилом ради реализације и усклађивања законских аката између Епархије и Републике Аргентине.Чланови делегације Епархије буеносајреско и јужно-централноамеричке Српске Патријаршије упознали су домаћине са односима администрације и Цркве у државама из којих долазе.протођакон Владимир ЈарамазИзвор: Српска Православна Црква
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1358 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах