-
By Поуке.орг - инфо •
Саопштење Митрополије аустралијско-новозеландске: Састанак са г. Ратомиром Нешићем и г. Јованом Бањанином у Епископској резиденцијиУ четвртак, 12. септембра 2019. године, одржан је састанак са г. Ратомиром Нешићем и г. Јованом Бањанином у Епископској резиденцији у манастиру Светог Саве - Новом Каленићу код Канбере.Састанак је одржан пре свега из пастирске бриге Епископа аустралијско-новозеландског г. Силуана да се у години великог јубилеја Српске Православне Цркве, када Српска Црква прославља 800 година своје аутокефалности, и када је представник трона најсветијег српског училишта духовности и културе игуман српске царске лавре манастира Хиландара архимандрит Методије у посети Аустралији, као носилац исте поруке помирења коју је некада на овим просторима благовестио преподобни старац Никанор, изнова упути порука и позив повратку на пут светосавског јединства на Петом континенту.Састанку су присуствовали Епископ аустралијско-новозеландски г. Силуан, Епископ новограчаничко-средњезападноамерички г. Лонгин, игуман српске царске лавре манастира Хиландара архимандрит Методије, г. Ратомир Нешић и г. Јован Бањанин. Састанак је протекао у размењивању ставова и мишљења без доношења одлука.Извор: Инфо-служба СПЦ- александар живаљев је реаговао/ла на ово
-
1
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1293 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online

Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах