-
By Поуке.орг - инфо •
Парастос ктиторима, добротворима, управитељима, професорима и ученицима Рождество-Богородичине школе латинскословенске у Новом СадуСваке године, у Саборном храму у Новом Саду, ученици и професори Гимназије Јован Јовановић Змај молитвено се сећају епископа Висариона Павловића, као и свих осталих ктитора, добротвора, професора и ученика, Рождество-Богородичине школе латинскословенске, претече данашње Гимназије.
Ове године, 24. септембра, парастос су служили протопрезвитер Жељко Латиновић, координатор Катихетског одбора Епархије бачке и презвитер Лео Малешевић, заменик координаторa Катихетског одбора Епархије бачке.Својим појањем, хор Гимназије је допринео свечаном тону овог догађаја.Господину Радивоју Стојковићу, директору Гимназије, професорима и многобројним ученицима, прота Жељко Латиновић упутио је речи поуке.Да не заборављамо на којем месту стојимо и да се сећамо оних који су ту стајали пре нас. Да се тај ток сећања преточи у незаборавни Ум Живога Бога. Бог никога не заборавља, али и ми имамо обавезу да не заборављамо једни друге... Многих значајних личности, поред владике Висариона Павловића, Дионисија Новаковића, Арсенија Радивојевића, Захарија Орфелина, Јована Рајића и многих, многих других, које само Господ зна, да их се сети у Царству Своме... Сећајући се њих, ми се напајамо њиховом снагом, њиховом мудрошћу. Да ходимо путем који су они ходили, а који нам је пропутио Свети Сава. То је пут који води у вечни живот, навео је прота Жељко.Извор: Радио Беседа
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1369 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах