Ко сруши тај храм, Бог га срушио, и њега и његово потомство и часни крст му судио!
Барски парох Јован Пламенац каже, за „Новости“, да претње о рушењу храма на Румији, као и лажи које се просипају од његове обнове, није ствар Цркве него Државе.
Проблем станује у Подгорици, а не у Бару. Гнусна је лаж да је обнова цркве Свете Тројице 2005. године учинила да у румијској литији више не учествују муслимани и римокатолици. Пропагатори оптужбе лажу да је обновом Румијске цркве нарушен међуверски склад у Бару.
Отац Јован шаље јасну поруку сејачима мржње:
Сву моју дедовину у Бољевићима, у Црмници, која је моме деди Крсту остала од његовог оца, командира црногорске артиљерије и првог цивилног намесника Метохије након њеног ослобођења од Турака (чије су име мени дали), а њему од његовог оца Николе и стрица свештеника и војводе Илије (који није имао деце), преписаћу ономе ко докаже да је у румијској литији било више муслимана, или римокатолика, годину, две, пет, десет пре него је обновљена црква Свете Тројице на Румији, него годину, две, пет, осам након њеног обновљења 2005. године! Црногорске комунистичке власти педесетих година прошлог века забраниле су румијску литију. Претходно су барском свештенику, једином у то време, Павлу Радуновићу (чија је жена Босиљдка ћерка мога прадеде Јована, тетка мога оца Митра) узели црквене печате и црквени грб на њима ножем изрезали у петокраку. И такве му их вратили.
Велиша Кадић
Извор: Новости
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах