Његовом преосвештенству Епископу будимљанско-никшићком Г. Јоаникију на ријечима добродошлице заблагодарио је Патријарх српски Г. Г. Иринеј, поучивши сабрани народ својом благом архипастирском ријечју.
Извор: Радио Светигора
By JESSY
By JESSY •
Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, са бројним свештенством, монаштвом и вјерним народом Берана и цијеле Лимске долине, дочекао је 27. јула у послијеподневним часовима Његову светост Патријарха српског Г. Г. Иринеја у престоном манастиру Епархије – Ђурђевим Ступовима. Преосвећени Епископ је захвалио Његовој светости што се одазвао позиву да учествује у обиљежавању седамдесетогодишнице најсвирепијег покоља недужне дјеце, жена и стараца из мјеста Велике код Плава и његове ближе околине, који су фашистичко-балистички злочинци из „Принц Еуген“ и „Скендербег“ дивизија починили у Другом свјетском рату на дан Светих Кирика и Јулите.
Његовом преосвештенству Епископу будимљанско-никшићком Г. Јоаникију на ријечима добродошлице заблагодарио је Патријарх српски Г. Г. Иринеј, поучивши сабрани народ својом благом архипастирском ријечју.
Извор: Радио Светигора
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах