Jump to content
  • Guest
    Guest

    Oсвештанa црквa у кругу клинике „Др Мирослав Зотовић“

      Први пут после Другог светског рата, у кругу једне београдске болнице изграђена и освећена нова црква. Орден Светог Саве Клиници Др Мирослав Зотовић за делатну љубав према Светој Мајци Цркви и 60-годишње стручно старање и бригу о пацијентима.

    Његово Преосвештенство Епископ хвостански г. Атанасије, викар Патријарха српског, освештао је у недељу, 4. новембра 2012. године, у кругу Клинике за рехабилитацију Др Мирослав Зотовић у Сокобањској улици у Београду нову цркву посвећену светом апостолу Луки. Саслуживао је протојереј-ставрофор проф. др Владимир Вукашиновић, архијерејски намесник, са свештеницима и ђаконима.

    Иначе, духовник при овом храму јесте протојереј-ставрофор Ђура Шуша, чијим настојањем је извршено живописање целе цркве и од болничког комплекса добијена на употребу једна мања сала за канцеларију и духовне разговоре са болеснима.

    На освећењу цркве, као и светој Литургији, певао је Мушки октет (за малу цркву веома бучно!).

    После свете Литургије, којој је молитвено присуствовао велики број људи и деце, особља и пацијената који се лече у овој установи, Владика Атанасије је уручио признања и архијерејске грамате верницима заслужним за подизање храма: директору болнице проф. др Стевану Јовићу, инжењеру Предрагу Марчети, приватном предузетнику Зорану Андрејевићи - Игуманову, др Ради Абазовић, др Милки Абазовић, приватном предузетнику Дејану Стевановићу, официру Војске Србије Саши Радошевићу, иконописцу Ђорђу Иванову, инжењеру Слободану Шпаралу, правници Нади Радовановић, као и куму ове овога храма Нику Божићу.

    Свети Архијерејски Синод Српске Православне Цркве доделио је Болничком центру Др Мирослав Зотовић у Београду високо одликовање Српске Цркве, орден Светога Саве трећег степена, за делатну љубав према Светој Мајци Цркви, нарочито показану несебичним залагањем и уложеним трудом управе и медицинског особља приликом изградње храма светог апостола и јеванђелисте Луке, као и за вишедеценијско стручно старање и бригу ове здравствене установе о болесницима.

    Директор болнице др Стеван Јовић заблагодарио је на високом одликовању ове здравствене установе, истакавши да је њихова радост утолико већа што орден Светог Саве добијају на 60. годишњицу рада клинике.

    img_4828.jpg

    img_4867.jpg

    img_5210.jpg

    img_5248.jpg

    Остатак фотогалерије




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments

    Нема коментара за приказ.



    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...