Светој Литургији присуствовали су начелник ВМА са лекарима и особљем, као и велики број верујућег народа пристиглог из различитих делова Србије и Београда, као и они који се лече у овој установи.
Са благословом блаженопочившег Патријарха Павла, на дан његове крсне славе, 11. априла 2009. године, на Лазареву Суботу, Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије је служио прву Литургију у новоустановљеном параклису при Војномедицинској академији у Београду. Параклис је посвећен великом јерарху Руске Православне Цркве, Светом Луки Архиепископу симферопољском и кримском, професору Универзитета и лекару, који је канонизован крајем прошлог века као исповедник вере. Икону са честицом његових целебних моштију даривао је Патријарх московски и све Русије г. Кирил и њу је у име Свјатјешег Патријарха параклису предао Епископ моравички г. Антоније на дан прве славе Параклиса, 11. јуна 2009. године.
Од Лазареве Суботе 2009. године, два свештеника, духовника, редовно служе литургију сваке суботе, недеље и празником, и обилазе пацијенте и медицинско особље у склопу болнице, крштавајући, исповедајући и причешћујући.
|
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах