Многобројни верни народ престонице сабрао се данас у храму Светог Василија Острошког на Бежанијској Коси, где је светом Литургијом началствовао Патријарх српски г. Иринеј уз саслужење свештенства Архиепископије београдско-карловачке. Свети храм је био испуњен благочествивим народом пристиглим из свих крајева Београда, па је више десетина верника богослужење молитвено пратило у порти храма преко озвучења. У храму испред олтара, у првим редовима стајали су ђаци новобеоградских основних школа, који су дошли са својим вероучитељима.
Свештеници су верни народ причешћивали из четири путира, а патријарх Иринеј је прво причестио децу. Уследила је литија око храма, која се зауставила испред главних врата цркве, где је Патријарх преломио славски колач са домаћинима славе.
|
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах