
У новосаграђеном београдском насељу Војвода Степа Степановић на Бадње вече освећен је и постављен крст на месту где ће у току ове године започети градња Храма Преподобне мајке Ангелине Српске.
Са верним народом поменутог насеља били су и архијерејски намесник протојереј-ставрофор Бранко Топаловић и свештенослужитељи из околних парохија. Свечаности су присуствовали представници локалне самоуправе Вождовац као и народни посланик Александра Ђуровић. Након постављања освећеног крста и ложења бадњака присутнима се обратио директор Патријаршијске управне канцеларије протојереј-ставрофор Стојадин Павловић коме је Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј поверио организацију градње храма.
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах