Jump to content

Савет РРА покреће прекршајни поступак против 'Пинка' и 'Хепи' телевизије

Оцени ову тему


Владан

Препоручена порука

  • Одговори 63
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Tuzba?!

BAHAHAHAHAHA! Dosla maca na vratanca... :291291291:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tuzba?!

BAHAHAHAHAHA! Dosla maca na vratanca... :291291291:

и забрана :291291291:

"Zabranjuje se emiterima svako dalje emitovanje programa koji svojim sadržajem teško ugrožavaju fizički mentalni i moralni razvoj maloletnika i narušavaju dostojanstvo ličnosti", odlučeno je na vanrednoj sednici Saveta RRA.

Razlozi za hitno sazivanje vanredna sednica nalaze se "u eskalaciji verbalnog i fizičkog nasilja, kao i želji Saveta RRA da, svestan svoje društvene odgovornosti, učini sve kako bi gledaoci u Srbiji bili zaštićeni od maltretiranja takvim sadržajima".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Савет Републичке радио-дифузне агенције (РРА) наложио је данас телевизијама "Пинк" и "Хепи" да хитно из садржаја ријалити шоу програма отклоне све оно што крши Закон о радио-дифузији и Кодекс о понашању емитера, а одлуцио је да против телевизје "Пинк" покрене прекршајни поступак.

Постављена слика

"Забрањује се емитерима свако даље емитовање програма који својим садржајем тешко угрожавају физички ментални и морални развој малолетника и нарушавају достојанство личности", одлучено је на ванредној седници Савета РРА.

Разлози за хитно сазивање ванредна седница налазе се "у ескалацији вербалног и физичког насиља, као и жељи Савета РРА да, свестан своје друштвене одговорности, учини све како би гледаоци у Србији били заштићени од малтретирања таквим садржајима". Ванредној седници присуствовали су и представници телевизија са националним фреквенцијама "Пинк" и "Хепи", саопштено је после седнице.

Постављена слика

Представници емитера су упозорени да "не смеју емитовати програме који оправдавају или подстичу насиље", као и да "укину могућност конзумирања алкохолних пића и цигарета учесницима ријалити шоу програма, јер је то у супротности са Кодексом о понашању емитера".

Неопходно је да емитери "у било којој форми репризног емитовања ријалити програма звучним сигналом сакрију целу реченицу у којој је изговорена псовка или увреда, а не само једну или две речи или чак део речи, као до сада".

Емитерима је наложено "да и поред ознаке 18 телопом напишу упозорење да програм који следи може угрозити децу и омладину и да исто обавештење емитује у кајронима на сваких пет минута". Савет РРА је, у складу са својим овлашћењима, донео одлуку да против "Пинка" покрене прекршајни поступак, констатујући "са жаљењем" да прекршајна пријава коју је поднео против те телевизије "за прекршај учињен током једног од ранијих ријалити програма још није добила судски епилог, мада је та пријава поднета крајем 2009. године".

У саопштењу се наводи да ће Савет РРА од Министарства културе затражити да Народна скупштина "у што краћем року упути Предлог измена и допуна Закона о радио-дифузији на усвајање по хитном поступку". Тим изменама било би омогућено Савету РРА да може да изриче директне финансијске санкције за прекршаје закона за чије спроводјење има овлашћења, као и овлашћење да наложи привремену или трајну забрану емитовања поједине емисије, додаје се у саопстењу.

Војтеховски: 'Пинк' није имала намеру да крши закон

Телевизији "Пинк" ни једног тренутка није била намера да крши било који закон и "рачунамо на то да ће Републичка радио-дифузна агенција (РРА) имати разумевања за нас као комерцијалног емитера", изјавила је данас портпарол те телевизије Татјана Војтеховски.

Војтеховски је, након одлуке Савета РРА да ће против "Пинка" покренти прекршајни поступак због насиља у риалити програмима, изјавила да ће се та телевизија трудити да усклади пословање и све ово што се емитује у ријалити програмима са Законом о радио-дифузији.

"Исто тако ћемо заступати и наше пословне интересе", рекла је Војтеховски новинарима, додајући да "Пинк" послује "по постулатима" свих комерцијалних телевизија у свету.

Коментаришући одлуку Савета РРА да покрене прекрсајни поступак против "Пинка", Војтеховски је казала да, уколико до тога додје, цео поцес ће тећи у складу са законом.

Уредник Телевизије "Хепи" Миломир Марић је изјавио новинарима да ријалити шоу "Парови", за разлику од класичних, лиценцираних риалитија, који подразумевају скандале и туче, "афирмише културно понашање".

"Оно што се код нас десило су сцене које су се отеле контроли, а не оно што је основа риалитија. Иако се држи под контролом, у живом програму никад се не зна у ком смеру ће се догадјаји развијати", казао је Марић.

Он није прецизирао да ли ће телевизија "Хепи" сносити неке санкције, јер су ово, преме његовим речима, само прелиминарни разговори, док ће за осам дана бити изјашњавање о овом случају.

Србија.нет

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба забранити уопште такве емисије, а не само цензурисати поједине делове. Да нема вулагарности, простаклука и неморала нико их не би ни гледао.... погледајте колико је остављено простора за културу у медијима!!! Али, ипак је ово Србије... један велики реалити у ком ми играмо улогу већ дуги низ година....  .please. 4chsmu1 bendoff

Caelum a non celando, quia apertum est.

http://www.pravoslavniistocnik.net/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oce, evo ima zapoceta tema, ajd` da spojimo... .please.

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,11315.msg363157/topicseen.html#msg363157

Inace, ovakve vesti vracaju snagu coveku... 4chsmu1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4chsmu1 bendoff 4chsmu1 dada dada dada .please.

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, и браћа Бразилци имају сличну муку као и ми:

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/236304/Biskupi-Rijaliti-sou-programi-u-Brazilu-moralno-dno

Нема спаса док не опадне гледаност. А то ће бити кад народ буде имао паметнијег посла. Тренутно нажалост нема  .please.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

svaka cast! 4chsmu1

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, и браћа Бразилци имају сличну муку као и ми:

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/236304/Biskupi-Rijaliti-sou-programi-u-Brazilu-moralno-dno

Нема спаса док не опадне гледаност. А то ће бити кад народ буде имао паметнијег посла. Тренутно нажалост нема  :drugarstvo:

Nece biti da je tako uopste, nego bas obrnuto... :cmizdrenje:

Narod ne da ima pametnijeg posla, nego za narednih 100 godina ga ima, ali mu je paznja namenski i smisljeno skrenuta, izmedju ostalog ovakvim debilizmima, na koje se taj isti narod zalepio zahvaljujuci otupeloj svesti i savesti...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам, мени се чини да људи који квалитетно проводе време и знају да се организују да раде нешто паметно, баве се спортом, излазе, прате културна дешавања, концерте, путују - углавном не гледају ове глупости.

Али, за неке од ових ствари је потребно новца а народ нема ни за основно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kad su smisljali koga ce da ubace to se radilo namenski, bas da bi se i desilo sve to sto se desava i eto sotona radi ustvari, a i pored toga uslovi su neljudski, tako da me ne bi cudilo da i ne-neprijatelji ne odlepe

pogledaj film Das Experiment, koji je radjen po stvarnom dogadjaju

http://www.imdb.com/title/tt0250258/

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Држава формира потребе...

Ако је држави у интересу (као у случају Србије) да има ретардиран народ ..онда држава промовише и помаже овакве ретардиране емисије...

Лакша је манипулација са таквим народом..него народом који тражи праве вредности..

:drugarstvo:
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...