Jump to content

Ма, да ли је могуће? Српско село без свађа?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Гости

Код Осечине постоји село које се по готово свему разликује од других села у Србији.

У селу нема неожењених момака стасалих за женидбу, а више од половине становника Кривог брда чине деца школског и предшколског узраста.

У селу уместо зависти, љубоморе и злобе владају слога, солидарност и љубав.

Када је сезона пољопривредних радова мештани Кривог брда једни другима прискачу у помоћ и још увек негују тзв. "мобу".

Постављена слика

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слава Богу!

За ово благостање се молимо на свакој Литургији:''За овај град, за сваки град, крај и оне који са вером бораве у њима, Господу се помолимо!''

Треба се угледати на ово село као што су се незнабошци угледали на Јевреје када је Израел био најмоћнија држава у тадашњој цивилизацији!

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У селу уместо зависти, љубоморе и злобе владају слога, солидарност и љубав.

Ово ми звучи некако превише ружичасто и нереално, просто нељудски, јер не знам да у неком колективу реално може бити толико хармоније, да  нема нимало зависти,љубоморе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слава Богу!

За ово благостање се молимо на свакој Литургији:''За овај град, за сваки град, крај и оне који са вером бораве у њима, Господу се помолимо!''

Треба се угледати на ово село као што су се незнабошци угледали на Јевреје када је Израел био најмоћнија држава у тадашњој цивилизацији!

                                              0205_whistling

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/%D0%A0%D0%A2%D0%A1+1/830744/%D0%9A%D0%B2%D0%B0%D0%B4%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0+%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0.html

Посебно ме радује то што има деце у селу.

У селу уместо зависти, љубоморе и злобе владају слога, солидарност и љубав.

Ово ми звучи некако превише ружичасто и нереално, просто нељудски, јер не знам да у неком колективу реално може бити толико хармоније, да  нема нимало зависти,љубоморе.

Вероватно да има,али не дозвољавају да овладају завист и љубомора.Надам се да је тако.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima puno ovakvih sela bez svadje samo u njima nema stanovnika jel se i to racuna

0102_laughНЕ

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слава Богу!

За ово благостање се молимо на свакој Литургији:''За овај град, за сваки град, крај и оне који са вером бораве у њима, Господу се помолимо!''

Треба се угледати на ово село као што су се незнабошци угледали на Јевреје када је Израел био најмоћнија држава у тадашњој цивилизацији!

0102_laugh .mislise. .mislise.

"Samo nas ljubav može spasiti!"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ђоковић у је играо у то вријеме, али сам радије одгледао ову емисију.

Да ли је била реприза, не знам.

У недостатку дејвојака момци се жене са дјевојкама из сусједних села.

Кад су упитали једног од становника колико има дјеце и он одговорио "Двоје", ја рекох шта им је овдје интересантно. Следеће што је рекао је остали имају по троје, четворо, петоро.

633 људи, ако сам добро запамтио, а 300 и више дјеце.

Упадне трактор у воду ли блато,  сви из села изађу да га изваде.

Неко прави кућу, сви дођу да помогну.

Ма, тамо ћу да се преселим. :)

Живе од продаје малина, чини ми се и кукуруза.

Нико не кука. Сви кажу да је тешко, али сви гурају напријед!

Кад будемо као они нема ништа нам неће фалити.

Цијела Србија би требало да се угледа на ово село.

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма и да нам се у осталим селима "свађају" само кад би ово било као у њиховом селу...

У селу нема неожењених момака стасалих за женидбу, а више од половине становника Кривог брда чине деца школског и предшколског узраста.

где би нам крај био? :) :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Ni u mm selu nema neozenjenih momaka, zato sam ja neudata  0442_feel u mom selu svakih 100 godina svadba, tako da sam ja za svoji 26 bila samo na dve svadbe u komsiluku  0442_feel hm....to o cemu vi pricate je vjerovatno neki grad  winter a ne, ne nemojte da mislite da mi selo ima smao dve kuce, ima oko 30 u mom okruzenju...

umri prije smrti dok jos nije prekasno!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма кад им увале демократију и кад почну да њима управљају којекаква деца

револуције нестаће и слоге и толеранције.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма кад им увале демократију и кад почну да њима управљају којекаква деца

револуције нестаће и слоге и толеранције.

Ja se nadam da će uspjeti da odole kad su do sada uspjeli. 0442_feel

"Samo nas ljubav može spasiti!"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма кад им увале демократију и кад почну да њима управљају којекаква деца

револуције нестаће и слоге и толеранције.

Ja se nadam da će uspjeti da odole kad su do sada uspjeli. 1000000001010
И ја се надам да ће остатак Србије да се инфицира од њих.

Али за такве случајеве демо(н)кратија је прави антибиотик.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...