Jump to content

Dolazi kaj " sve postaje drugacije"....?

Оцени ову тему


kajaa

Препоручена порука

Постављена слика

Službena objava kraja Europe kakvu mi znamo

Da bi se kultura održala dulje od 25 godina mora postojati određena stopa fertiliteta od 2.11 djece po obitelji.

Sve ispod toga i društvo će nestati.

Gledano kroz povijest nijedna kultura se nije spasila nakon što joj je stopa rodnosti pala na 1.9.

Stopu od 1.3 je nemoguće preokrenuti jer bi trebalo 80 - 100 godina da se sama ispravi, a nema ekonomskog modela koji bi održavao društvo kroz to vrijeme.

Drugim riječima, od 2 para roditelja, svaki par ima jedno dijete, i ako svako to dijete dobije jedno dijete, bit će 4 puta manje djece nego baka i djedova.

Ako se samo 1 milijun djece rodi 2010. teško je imati 2 milijuna odraslih koji će ući u svijet 2030. Kako se populacija smanjuje tako će i društvo i kultura lagano nestajati.

Stopa rodnosti u Francuskoj je 1.8

Engleska 1.6

Grčka 1.3

Njemačka 1.3

Italija 1.2

Španjolska 1.1

31 zemlja EU ima stopu rodnosti sve skupa 1.38

Povijest nam govori da je ove stope nemoguće preokreniti. Kroz nekoliko godina Europa kakvu mi zanmo prestat će postojati. Ali populacija Europe se ne smanjuje. Zašto? ISLAMSKA IMIGRACIJA!

Od svog populacijskog rasta Europe od 1990. 90% je islamska emigracija.

Francuska, dakle, ima stopu fertiliteta 1.8 promila , a muslimani u Francuskoj 8.1.

Južna francuska povijesno gledano jedna od regija s najviše crkvi u svijetu sad ima više džamija nego crkvi. 30% stanovništa ispod 20 godina su muslimani.

U većim gradovima poput Nice, Marseillesa, Parisa taj broj je narastao na 45%.

Do 2027 godine 1 od 5 Francuza bit će musliman.

U samo 39 godina Francuska će biti islamska republika.

U zadnjih 30 godina u UK je broj muslimana narastao sa 8200 na 2,5 milijuna. To je povećanje od 30 puta!!!! U UK sad ima preko 1000 džamija, mnoge od njih su bivše crkve.

U Nizozemskoj 50%novorođenčadi su muslimanskog podrijetla, i za 15 godina pola stanovništva Nizozemske bit će muslimani.

U Rusiji ima 23 milijuna muslimana.Svaki 5. Rus je musliman.Za nekoliko godina 40% ruske vojske bit će muslimani.

U Belgiji 25% novorođenčadi su muslimani.Belgijska vlada je ustanovila da će 1/3 sve djece rođene u Europi biti muslimanske vjeroispovjesti za samo 15 godina.

Njemačka vlada prva je o tome javno prozborila."Pad (njemačke) populacije više se ne može zaustaviti. Tendencija pada se više ne može zaustaviti. Njemačka će biti muslimanska zemlja do 2050. godine.

Libijski vođa Muamar Gadaffi je izjavio: "Postoje znakovi da će alah osigurati pobjedu nad Europom bez mačeva,pušaka,bez osvajanja. Ne trebamo teroriste, ne trebamo bombaše samoubojice. 50 milijuna muslimana (u Europi) će je petvoriti u muslimanski kontinent kroz sljedećih nekoliko desetljeća."

Sad ih ima 52 miljiuna(podaci iz 2007.godine!), za 20 godina taj broj će se udvostručiti na 104 milijuna.

Katolička Crkva je nedavno objavila da ju je islam nadmašio brojem registriranih vjernika. Za 5-7 godina islam će biti dominantna religija na svijetu.

Svijet u kojem mi živimo nije onaj u kojem će naša djeca i unuci živjeti.

Zvuči patetično, ali je tako ;( ILI PRIJEĐITE NA ISLAM DOK JE VRIJEME, ILI BUDITE RODITELJI DOK MOŽETE 

Постављена слика

SRBIJA po stavu “još sam mlada, neću da se udajem” i epidemiji razvoda ne zaostaje za Evropom. Za poslednjih 20 godina broj sklopljenih brakova opao je u Uniji sa 6,3 na oko 4,5 na 1.000 stanovnika. Slovenci su prvi na listi po izbegavanju matičara, sa najnižom stopom sklapanja brakova u Evropi - 3,3. Na ludi kamen najčešće staju mladenci na Kipru, gde je stopa duplo veća. Srbija je u zlatnoj sredini sa oko 5,3 izgovorenih sudbonosnih “da” na 1.000 stanovnika.Demografi, međutim, kažu - manje brakova, manje i dece, a ne preti bela kuga Evropskoj uniji, nego nama.REVOLUCIJA PSIHOTERAPEUT Vera Despotović kaže da danas mnogi mladi prkose braku kao instituciji koja ograničava, koja brine o formi, a ne o sadržini, i koja ograničava. Zato mnogi parovi sa decom žive u vanbračnim zajednicama. Slična “antibračna revolucija” vlada i u Evropi. Tako je u Sloveniji, Estoniji, Francuskoj, Švedskoj, Bugarskoj 2008. godine više od polovine broja dece rođeno izvan braka.Činjenice govore da je, iz godine u godinu, sve više razvoda, a da se smanjuje broj sklopljenih brakova - za 20 godina čak 60 odsto manje! Prošle godine bilo ih je 36.853, oko 20.000 manje nego pre dve decenije. U isto vreme, od 1.000 venčanih parova gotovo četvrtina se razvede.Iako se broj venčanja u poslednjih šest godina smanjio, Gordana Jordanovski, iz grupe za vitalnu statistiku RZZS, smatra da taj podatak ne pokazuje mnogo. Da bi se realnije sagledala slika, potrebno je analizirati stope zaključenih i razvedenih brakova.- Tendencija opadanja stope zaključenih brakova povezana je sa promenama u broju i starosnoj strukturi stanovništva - kaže Jordanovski. - Broj razvoda na 1.000 stanovnika u 2009. godini (230) veći je za čak 40 nego šest godina ranije. Osim toga, uočava se trend porasta prosečne starosti prilikom stupanja u prvi brak.Tako se jači pol na vezivanje “do kraja života” odlučuje u 32. godini, a dame u 29. godini. Mlade su u odnosu na pre dve decenije “ostarile” šest godina, a mladoženje tri. Brak je, izgleda, prolazna institucija, jer u Srbiji u proseku traje 12,5 godina. Sociolozi kažu da je to kratko vreme i da treba poraditi na spasu porodice.- Razvod je sada potpuno normalna stvar i sve barijere su “popucale” - kaže Vera Despopotović-Stanarević, psihoterapeut beogradskog Savetovališta za brak i porodicu. - I brak je upao u tranziciju. Patrijarhalni model, sa dominantnom ulogom muža, održavanjem zajedničkog života po svaku cenu i reprodukcijom kao jedinim ciljem, više ne postoji. Novi model još nije formiran. Supružnici su danas sve manje spremni na kompromise i lakše se odlučuju na rez. Žene danas govore da neće da trpe ono što su njihove majke.Kako naša sagovornica kaže, ekonomska nezavisnost žena i viši standard važan je faktor koji utiče na veći broj razvoda. Osim toga, danas je zavladalo gotovo opšte nerazumevanje polova.- Nastao je novi sistem vrednosti i mnogo su veća očekivanja, pa žene hoće da budu zadovoljne i lično, i seksualno, i emotivno, i nisu im deca jedina satisfakcija - kaže Vera Stanarević. - Partneri su malo i sebični, a, sa druge strane, društvo koje toliko očekuje od porodice neće gotovo ništa da uradi da se ona i održi.U Srbiji postoji ukupno šest savetovališta za brak i porodicu, gde parovi dobijaju besplatne savete i psihoterapeutsku pomoć. Od 1.500 porodica koje se godišnje obrate beogradskom savetovalištu, pri Gradskom centru za socijalni rad, 400 su pred razvodom, a trećina posle višemesečnih terapija ostane zajedno.Razvodi se najčešće događaju u prve četiri godine braka. Kako psiholozi kažu, u tom periodu obično dolaze i deca, pa je adaptacija na novi život još teža. Mala spremnost na kompromise i sebičnost najčešće supružnike vode do sudije.Zbog lošeg odnosa nataliteta i mortaliteta, sve je manje mladih ljudi koji mogu da stupe u brak. Prošle godine je pred matičara stalo čak 800 mladoženja starijih od 65 godina i 227 bakica u venčanicama. Kroz koju deceniju to bi moglo da bude i uobičajeno. Projekcije demografa govore da će se broj osoba sa 65 i više godina povećati za trećinu u 2025. godini, a njihov udeo u ukupnom stanovništvu kretaće se između 22 i 27 odsto.

Постављена слика

http://www.vesti-srbija.com/aggregator/sources/20?page=33

ZAGREB - U Hrvatskoj će sredinom 21. stoljeća (2051.) biti 16,2 posto manje stanovnika nego danas i to prema varijanti srednjeg fertiliteta sa srednjom migracijom, objavio je Državni zavod za statistiku u dokumentu Projekcija stanovništva RH od 2004. do 2051. U dokumentu se navodi i da bi se 2051. u slučaju nastavka spontanog razvoja stanovništva ostvario najmanji broj autohtonog stanovništva Hrvatske odnosno 70,3 posto (varijanta vrlo niskog fertiliteta bez migracija), dok bi najveći broj ukupnog stanovništva RH odnosno 97,3 posto današnjeg bio dosegnut uz pretpostavljenu, ali i teško ostvarivu varijantu visokog fertiliteta uz visoku migraciju. Iz Državnog zavoda za statistiku napominju da je današnja stopa fertiliteta u Hrvatskoj od 1,34 živorođena djeteta po ženi daleko od razine nužne za jednostavnu zamjenu generacija. Također podsjećaju da je od 1980. do 1990. prirodni priraštaj bio sve manji, ali pozitivan, da bi 1991. broj umrlih bio veći od broja živorođenih. Od tada do 2004. Hrvatska ima neprekinuto, svake godine, prirodno smanjenje stanovništva koje će se, prema svim projekcijama, nastaviti do sredine ovog stoljeća. Tako bi se prema varijanti vrlo niskog fertiliteta (bez migracija) sredinom stoljeća rađalo 19.000 djece, a prema varijanti vrlo visokog fertiliteta taj bi broj prešao 50.000, no i to bi bilo manje od ukupnog broja umrlih. Po navodima iz Državnog zavoda za statistiku, na daljnji pad fertiliteta, uz tranzicijske gospodarske teškoće, promjenu društvenog sistema i gubitak socijalne sigurnosti, značajnije će utjecati i činitelji karakteristični za zemlje zapadne Europe gdje se pad fertiliteta objašnjava, pored ostalog, težnjom za individualnim razvojem, socijalnim usponom, hedonizmom i materijalizmom. Ipak, kako se dodaje, hrvatsko društvo zasad nije u tolikoj mjeri zahvaćeno sustavom osobnih životnih vrijednosti čijem ostvarenju veliku prepreku čine djeca.

http://www.poslovni.hr/13328.aspx

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...