Jump to content

Свака беба у Србији дугује 1.567 евра!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Свака беба која се роди у Србији одмах је задужена 1.567 евра, открива за Пресс економиста Центра за нову политику Горан Николић.

Постављена слика

Он додаје да је укупни унутрашњи и спољни дуг државе тренутно 11,6 милијарди евра и то без најављеног кредита од 250 милиона евра који држава хоће да узме за покривање минуса у буџету.

- Међутим, грађани Србије су мање задужени од држава у региону. Поређења ради, сваки становник Црне Горе дугује скоро 2.000 евра, Хрватске више од 5.000, а Словеније и скоро 7.000 евра - каже Николић.

Говорећи о кредиту од 250 милиона евра за покривање дуга у буџету, који држава планира да узме од пословних банака, Николић каже да је „потпуно легитиман и јефтинији од издавања обвезница и трезорских записа".

- Ми се задужујемо код банака са каматом од 6,3 одсто на годишњем нивоу док је, рецимо, Црна Гора емитовала обвезнице на пет година са каматом од 7,8 одсто годишње - каже Николић.

О задуживању државе јуче је говорио и председник Борис Тадић, који је изјавио да „Србију очекује још једна тешка година, али да се неће срљати у задуживања".

- Србија се задужује јер не може да издржи кризу без задуживања, али не срљамо у задуживање! Водимо рачуна о граници у којој јавни дуг неће оптеретити БДП. Постоје земље које не воде рачуна о граници јавног дуга. Ако вас питају грађани зашто су тамо веће плате него код нас, реците им да је то зато што први пут у претходних неколико деценија чинимо напор да стварно зарађујемо онолико колико производимо - рекао је Тадић.

Он је додао и да Србија ствара привреду која има шансу да за неколико година буде просперитетна.

- У супротном можемо доћи у ситуацију да не можемо да плаћамо своје обавезе, а то није решење. Није решење да оптеретимо живот деце у овој земљи новим задужењима која су неодржива - најавио је Тадић.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/140142/Svaka+beba+u+Srbiji+duguje+1.567+evra!.html

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад су им преци расипници шта они да раде него да враћају дугове и исправљају криве Дрине.....?  0110_hahaha

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па кад погледамо колико нам се дјеце рађа дуговање и није неко. како смо кренули за 10 година беба ће просјечно бити задужена 50 000 евра не због повећања дугова и камата већ због оног чега се требамо срамити!!! 0110_hahahaплашим се да се полако  0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па кад погледамо колико нам се дјеце рађа дуговање и није неко. како смо кренули за 10 година беба ће просјечно бити задужена 50 000 евра не због повећања дугова и камата већ због оног чега се требамо срамити!!! :wink:плашим се да се полако  319.gif

Ma ni kod nas nije bolje samo što kod nas su bebe manje dužne mi se izvlačimo kroz natalitet! 0110_hahaha 0110_hahaha
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Деца су највеће благо. Иако нисам родитељ знам то, ипак сам поносни ујак и стриц!  0110_hahaha

Енизе, даће Бог да применим твоје методе! Мислим, да би смањили задужење по детету...пара нема па нема, ал зато нек се рађају!  0110_hahaha

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Деца су највеће благо. Иако нисам родитељ знам то, ипак сам поносни ујак и стриц!  algabacaju

Енизе, даће Бог да применим твоје методе! Мислим, да би смањили задужење по детету...пара нема па нема, ал зато нек се рађају!  0442_feel

Reko ja tamo na jednoj temi čini mi se srbi narod koji polako nestaje, da je lijek za stanje u kojem se izbiti predrasude i latiti se posla, ali vi ste neradnici, vidim ja da ste u srdstvu sa crnogorcima.

Šalim se ali zbilja je da imate problema sa nataliteto, , ratovima koji su odnijeli dosta produktivnog ljudstva, a i iscrpili ekonomiju a sada i neomafiju i mora nedužni narod platiti ceh.Nažalost!

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Деца су највеће благо. Иако нисам родитељ знам то, ипак сам поносни ујак и стриц!  algabacaju

Енизе, даће Бог да применим твоје методе! Мислим, да би смањили задужење по детету...пара нема па нема, ал зато нек се рађају!  0442_feel

Da ti meni zdrav i živ budeš!
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Деца су највеће благо. Иако нисам родитељ знам то, ипак сам поносни ујак и стриц!  algabacaju

Енизе, даће Бог да применим твоје методе! Мислим, да би смањили задужење по детету...пара нема па нема, ал зато нек се рађају!  0442_feel

Reko ja tamo na jednoj temi čini mi se srbi narod koji polako nestaje, da je lijek za stanje u kojem se izbiti predrasude i latiti se posla, ali vi ste neradnici, vidim ja da ste u srdstvu sa crnogorcima.

Šalim se ali zbilja je da imate problema sa nataliteto, , ratovima koji su odnijeli dosta produktivnog ljudstva, a i iscrpili ekonomiju a sada i neomafiju i mora nedužni narod platiti ceh.Nažalost!


Ако Бог да, одрадићу свој део посла како доликује!  319.gif

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Деца су највеће благо. Иако нисам родитељ знам то, ипак сам поносни ујак и стриц!  0442_feel

Енизе, даће Бог да применим твоје методе! Мислим, да би смањили задужење по детету...пара нема па нема, ал зато нек се рађају!  319.gif

Da ti meni zdrav i živ budeš!

И ти брате! Нек се рађају!  0442_feel  algabacaju

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Деца су највеће благо. Иако нисам родитељ знам то, ипак сам поносни ујак и стриц!  0442_feel

Енизе, даће Бог да применим твоје методе! Мислим, да би смањили задужење по детету...пара нема па нема, ал зато нек се рађају!  0442_feel

Da ti meni zdrav i živ budeš!

И ти брате! Нек се рађају!  0442_feel  algabacaju

:group111: 319.gif :group111: 0442_feel :group111: dada :group111: algabacaju :group111: algabacaju :group111: algabacaju :group111:
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moj prijatelj Halid Tući, svršenik šest fakulteta i njegova hanuma gđa Tulić ing.hemije imaju mašallah dvanaestoro, i svi kako rastu idu na fakultet! Odmah dug po glavi bosanskog djeteta je manji! 319.gif 0442_feel dada


algabacaju богатији су од Рокфелера!  0442_feel

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moj prijatelj Halid Tući, svršenik šest fakulteta i njegova hanuma gđa Tulić ing.hemije imaju mašallah dvanaestoro, i svi kako rastu idu na fakultet! Odmah dug po glavi bosanskog djeteta je manji! 319.gif 0442_feel dada


algabacaju богатији су од Рокфелера!  0442_feel

algabacaju algabacaju algabacaju :group111:
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...