Jump to content

Берлински монах Данило Ирбитс написао стихове за песму „Евровизије“

Оцени ову тему


Guest Оливера

Препоручена порука

  • Гости

Берлински монах написао пјесму за „Евровизију“

Секретар архиепископа Берлинског и Германског Московске Патријаршије, игуман Данило (Ирбитс), написао је стихове пјесме која ће се такмичити за учешће на „Пјесми евровизије 2011“.

Пјесма се зове „Моја нада“, композитор је Олег Попков, а извођач украјински пјевач Ел Кравчук. Стихови пјесме су оптимистични и требало би да пробуде наду у срцима слушалаца.

За представника Украјине такмичи се 35 пјесама, од којих ће једна бити изабрана средином фебруара наредне године.

Светигора пресс

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 32
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

  • Гости
Guest о. Агапије

Берлински монах написао пјесму за „Евровизију“

Секретар архиепископа Берлинског и Германског Московске Патријаршије, игуман Данило (Ирбитс), написао је стихове пјесме која ће се такмичити за учешће на „Пјесми евровизије 2011“.

Пјесма се зове „Моја нада“, композитор је Олег Попков, а извођач украјински пјевач Ел Кравчук. Стихови пјесме су оптимистични и требало би да пробуде наду у срцима слушалаца.

За представника Украјине такмичи се 35 пјесама, од којих ће једна бити изабрана средином фебруара наредне године.

Светигора пресс

Oља, можеш ли да поставиш неки клип и текст у вези ове песме ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Берлински монах написао пјесму за „Евровизију“

Секретар архиепископа Берлинског и Германског Московске Патријаршије, игуман Данило (Ирбитс), написао је стихове пјесме која ће се такмичити за учешће на „Пјесми евровизије 2011“.

Пјесма се зове „Моја нада“, композитор је Олег Попков, а извођач украјински пјевач Ел Кравчук. Стихови пјесме су оптимистични и требало би да пробуде наду у срцима слушалаца.

За представника Украјине такмичи се 35 пјесама, од којих ће једна бити изабрана средином фебруара наредне године.

Светигора пресс

Oља, можеш ли да поставиш неки клип и текст у вези ове песме ?

Клип сам поставила, а текст ћу покушати да нађем - наслов је "Моја нада"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Моя надежда

Ну почему жесток и этот мир,

И мы,увы, во злобе утопаем,

Порою даже сами и не знаем,

Куда идем и кто же наш кумир...

Моя надежда, умирай последней

В руках твоих вся жизнь моя

Не пожалей ты для меня слезы вечерней

Не пожалей и капельку тепла

Не близок путь и нелегка дорога,

И боль сердец порою не унять,

и не найдем себе в пути чертога,

Где можно просто жизнь свою обнять.

Моя надежда, умирай последней

В руках твоих вся жизнь моя

Не пожалей ты для меня слезы вечерней

Не пожалей и капельку тепла

Берлин, 28.06.10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Нет у любви ни возраста, ни чина...

Нет у любви ни возраста, ни чина,

Нет званий власти и мирских высот.

И есть одна высокая причина,

Она объемлет весь в себе народ.

Любви покорно служат князи мира,

Поэты посвящают ей стихи,

Бродяги ищут в ней души порыва,

А музыканты новый крик души.

Нет у любви ни возраста, ни чина,

Она объемлет весь в себе народ,

А мы идем за ней по судьбам мира,

Ветрам судьбы доверив свой живот*

*живот ( ст.слав.)- жизнь.

Берлин, 02.07.2010 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

              Блажен тот человек

Блажен тот человек, кто с верой переносит,

Все испытания и трудности судьбы,

Кто на пути земном в молениях дни и ночи,

У Бога просит искренней любви.

Блажен тот человек, кто с радостью встречает,

Дождливый день и холода зимы,

Кто никогда за то, Творца не упрекает,

А просит только искренней любви.

Сие пишу в ночи безмолвной слово:

Пусть милость Божия всегда хранит тебя,

А вера праотец, нам мудрая основа,

ведущая на Путь, где нет конца....

Берлин, 09.03.2010

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

    Песме су му прелепе...духовне...

    Путь Любви

Тесны врата и узок путь,

Ведущий в мир Страны духовной,

Немногим виден путь любви,

А он является основой.

Мы прожигаем свои дни,

Судом своим терзая брата,

Полощим злые языки,

Кляня ту жизнь, что виновата.

Все нам не так, везде печаль,

И скорби глупого не учат,

Виновных ищем, нам не жаль,

Порою ближнего помучить.

Но знай одно, в скорбях печать,

И знак избрания Христова,

Он посылает их сынам,

ведя их в мир Живого Слова!

Тесны врата, да узок путь,

Ведущий в мир Страны духовной

Немногим виден путь Любви,

а Он является основой!!!

Берлин, 20.02.2010

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Tako је осетљиво преводити поезију. Ја се искрено, не усуђујем  да то урадим. Песме су толико једноставне и топле. Видећемо, ако се неко добровољно не јави, усудићу се да преведем уз извињење свима... 0205_whistling

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...