Jump to content

Убио се амерички пилот који је учествовао у рату на Косову

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ubio se američki pilot koji je učestvovao u ratu na Kosovu

||||| rb - 20.09.2010. - 12:28

Pilot američke vojske, potpukovnik Harold F. Majers koji je učestvovao u vojnim operacijama u Srbiji, Bosni, Kosovu, Iraku i Avganistanu, ubio se pre nekoliko dana u svojoj kući u Solvangu, u Kaliforniji.

STRES - U maju ove godine lekari su otkrili da pati od post traumatskog stresa zbog čega je penzionisan. Tokom svoje letačke karijere dobio je 11 medalja, a jedna se dobija za u proseku 20 borbenih akcija.

- Zamislite da sa mužem provedete neverovatan dan i da on odjednom stane pred vas sa pištoljem u ruci i da preti kako će da povredi sebe - rekla je Elizabet Majer, Haroldova supruga, dan nakon što se on ubio.

Inspektori su događaj opisali drugačije od Elizabet i tvrde da je Harold i njoj pretio da će je povrediti, što je ona demantovala.

- Ono što je policija opisala nije tačno. Imali smo savršen izlazak tog dana. Ručali smo, šetali, popili vino, i upoznai nekoliko ljudi koji su nam se odmah dopali, pa smo počeli sa njima da razgovaramo - kaže Margaret.

Ona ipak priznaje da njen muž nije „bio pri sebi kada je došao kući".

- Bio je potpuno druga osoba. Ne želim da ga ljudi pamte po tome što je poslednje učinio. On je u mojim i očima porodice i prijatelja bio heroj - kaže Margaret i napominje da je Harold bio posvećen američkoj vojsci, ali da je brinuo i o svojoj porodici.

Njegov otac kaže da je veći deo poslednjih 10 godina proveo u Iraku i Avganistanu.

- Jedan od poslednjih zadataka koje je imao je da sakuplja delove tela vojnika kako bi ih vratili njihovim porodicama, a druga koji je išao sa njim raznela je mina. Znam da se sa tim veoma teško borio - kaže njegov otac Harold stariji.

http://www.24sata.rs/vesti.php?id=80405

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ubio se pilot koji je bombardovao SRJ

Постављена слика

Američki borbeni pilot, potpukovnik Harold F. - Huč Majers, nije mogao da izdrži pritisak savesti i stalne noćne more, koje su ga mučile od 1999. godine i bombardovanja SRJ. Izvršio je samoubistvo.

Posle bombardovanja Srbije konstatovan mu je ''vijetnamski sindrom'' i teška depresija: Harold Majers

Jedan od onih čije su bombe, između ostalih, ubile i malu Milicu Rakić iz Batajnice, prislonio je pre nekoliko dana pištolj na slepoočnicu i izvršio samoubistvo, postavši još jedan u dugom nizu američkih vojnika koji su na ovaj način, pošto im je proradila savest, prekratili sebi muke.

Majers je pre nekoliko meseci penzionisan uz dijagnozu posttraumatskog stresnog sindroma, poznatog i kao ''vijetnamski sindrom“, i teške depresije, koje je „pazario“ nakon bombardovanja SRJ. Tog 12. septembra, kako je izjavila njegova supruga Elizabet, ništa nije slutilo na najgore.

- Iako su se u medijima pojavile informacije da je njegovom samoubistvu prethodila naša svađa, to nije istina! Proveli smo predivan dan zajedno, bili smo na ručku, uživali... Ali je on ćutao više nego obično. Takav je bio stalno poslednjih nekoliko godina... A kada smo došli kući, ovde u Santa Barbari izvukao je iz fioke pištolj i rekao: ''Izvini, ne mogu više da izdržim“, a onda ispalio hitac u slepoočnicu... A ja ne želim takvog da ga pamtim, već kao pravog, istinskog heroja, što on i jeste bio ne samo meni i porodici, već i mnogim drugim ljudima - rekla je uplakana Elizabet.

Kako su izjavili njegovi prijatelji kojima se poveravao, Majers je imao konstantne noćne more, koje nije mogao da odagna ni jakim lekovima.

- Sanjao je ljude kako gore od bombi... Čuo je njihovu vrisku, jauke... Pokušavali smo da ga smirimo pričajući mu da su to samo snovi, da on kao pilot ne može da vidi šta je bomba pogodila i da sigurno nije bilo tako kako je sanjao, ali je on stalno pričao da zna da je sve to istina. Sanjao je decu, starce, raskomadana tela... Najgore je bilo kada nije mogao da se probudi i pored takvih snova. To mu je očigledno došlo glave - rekao je jedan od njegovih prijatelja.

Majers je učestvovao u bombardovanju brojnih ''kriznih tačaka“ u svetu. Pre NATO operacije nad SRJ, radio je na „neutralisanju srpskih pretnji“ u Bosni i Hercegovini, kao i u nekoliko misija u Iraku i Avganistanu. Za ove „zasluge“ je više puta nagrađivan i odlikovan.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/83413/Ubio-se-pilot-koji-je-bombardovao-SRJ

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Sanjao je ljude kako gore od bombi... Čuo je njihovu vrisku, jauke... Pokušavali smo da ga smirimo pričajući mu da su to samo snovi, da on kao pilot ne može da vidi šta je bomba pogodila i da sigurno nije bilo tako kako je sanjao, ali je on stalno pričao da zna da je sve to istina. Sanjao je decu, starce, raskomadana tela... Najgore je bilo kada nije mogao da se probudi i pored takvih snova. To mu je očigledno došlo glave - rekao je jedan od njegovih prijatelja.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovakvi, koji su samo prst na obaracu, na kraju nadrljaju zbog svojih slepih vodja...

Neka mu se Bog smiluje, i Majka Bozija da ga uzme pod svoje okrilje, ako nista - makar zbog savesti koja je ocigledno zestoko negodovala... a sud savesti je strasan i nepodmitljiv...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovakvi, koji su samo prst na obaracu, na kraju nadrljaju zbog svojih slepih vodja...

Neka mu se Bog smiluje, i Majka Bozija da ga uzme pod svoje okrilje, ako nista - makar zbog savesti koja je ocigledno zestoko negodovala... a sud savesti je strasan i nepodmitljiv...

...slepi su vodje slepima, a slepi kad slepog vodi oba cce u jamu pasti.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...