Jump to content

Саопштење администрације ЖРУ и сајта www.pouke.org о писању Курира

Оцени ову тему


Guest ЖРУ Администрација

Препоручена порука

Сад да се помолимо за нашег оца Ивана да се избави од искушења среброљубља. facenew22222222

Одери их о.Иване!

dada

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 194
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Најбитније је да отац Иван изађе из ове приче чисте душе и залечених рана које ни једне паре не могу да плате. То је био тежак, изненадан и врло подмукао ударац. Док је отац Иван стао на ноге већ му је отишло десет година живота. Мислим - због стреса. Не, нема тих пара које могу то да плате.  facenew22222222

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно, то је само била мала шала и охрабрење у знак подршке оцу Ивану.

Христос нас је упозорио да свако, ко га буде следио, треба да буде спреман на невоље.

Не ваља одвише их примити к срцу, боље је бити isus-sinai попут јунака из епских песама... blessyou

Бољи је такав однос и према многим другим актуелним питањима. Хладна глава боље мисли.

Сви смо ми уз доброг оца Ивана, а највише  :) Bogorodicaaaaaa!

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најбитније је да отац Иван изађе из ове приче чисте душе и залечених рана које ни једне паре не могу да плате. То је био тежак, изненадан и врло подмукао ударац. Док је отац Иван стао на ноге већ му је отишло десет година живота. Мислим - због стреса. Не, нема тих пара које могу то да плате.  0110_hahaha

definitivno se slazem!

A o.Ivanu savetujem  i da ih odere do bankrota i da se te pare daju za gladne i sirocad!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ЖРУ Администрација

Постављена слика


Agonija sveštenika Ivana Cvetkovića zbog zamene identiteta

Moji me se odriču zbog tuđeg pornića!



Subota - 18.09.2010
Slučaj pornografskog snimka sveštenika jagodinske crkve šokirao je javnost Srbije, ali i izazvao velike probleme drugom svešteniku, čija je fotografija greškom objavljena u medijima.



Sveštenik Ivan Cvetković, čija je slika greškom objavljena uz sporni tekst, podneo je tužbu protiv medija koji su objavili fotografiju i zahtevaće krivičnu i materijalnu odgovornost.
To mu je, međutim, mala uteha, pošto je već doživeo šikaniranje, odbacivanje i umalo linč u selu u kojem živi.
Mladi jerej Ivan Cvetković, paroh crkve posvećene svetom apostolu Jakovu, u selu Dublje kod Jagodine, doživeo je agoniju kada se u utorak 14. septembra u medijima pojavila njegova fotografija pored teksta o porno-snimku. Jerej Ivan Cvetković tužio je medije koji su objavili njegovu fotografiju i tražiće i krivičnu i materijalnu odgovornost.
- Rano ujutru pozvao me je prijatelj koji mi je rekao da mi je fotografija objavljena i pročitao mi naslov teksta. To je bilo toliko neočekivano i šokantno da sam ostao bez reči. Mojoj supruzi, koja je u tom trenutku s našom ćerkom bila kod roditelja, javila se prijateljica koja radi u trafici. Nismo znali šta se dešava. Već posle dva sata, počela je jedna vrsta progona. Po selu su hodali meštani koji su mahali novinama. Podsmevanje je počelo. Taj prvi nalet je bio strašan, zvali su me roditelji koji su sve uložili u moje školovanje, kao i porodica i prijatelji. I supruga i ja smo doživeli psihičku torturu, zbog koje smo morali da se obratimo lekaru. Moja supruga je to posebno teško podnela - priča sveštenik Ivan Cvetković.
Na sajt jereja Cvetkovića, koji je proglašen za najbolji pravoslavni internet portal, ubrzo su počele da stižu osude.
- Istog popodneva stiglo je stotine poruka. Ljudi, sveštenstvo, ko mi sve nije pisao. Prijatelji su me se odricali i pisali da sam bruka za njih i da se stide trenutka kada su me upoznali. U selu su mi poručivali da me nikada neće primiti u kuću da im svetim vodicu, a kamoli da im krstim dete ili ih venčam. Svima im opraštam jer verujem da nisu u tom momentu znali da se ne radi o meni. U selu ima starih ljudi, možete misliti kako su oni reagovali. Dok su meni stizale poruke, na „fejsbuku“ je osnovana grupa „nova sekta pouke ŽRU“, gde su ljudi javno pozivali na moj linč. Strahovite reči su mi upućivali. Na profilu te grupe još stoji moja fotografija i direktno se dovodim u vezu s osnivanjem navodnog sektaškog udruženja. Strašno su me pogodile poruke ljudi koji me poznaju i koji su u tu prvu vest poverovali. Kada sam otišao kod vladike Jovana, ljudi su me prepoznavali na ulici i za mnom dovikivali pogrdne reči. Kad bih ušao u prodavnicu, svi bi me gledali, a oni hrabriji bi me vređali. To je iskušenje koje, prosto, biva - priča jerej Cvetković.
Najveća podrška trenutno mu je porodica, supruga Dragana i petogodišnja ćerkica.
- Mi smo mladi ljudi i verujem da ćemo ovo prevazići, ali treba preživeti. Već danima pokušavam da se smirim, dete nas gleda začuđeno, ona je mala, ne shvata i ja ne znam šta da joj kažem. Strahovito smo poniženi greškom novinara, satanizovani, nigde po selu ne idemo, osim kod najbližih komšija. Vest sa Ivanovom slikom preneli su i hrvatski mediji. Uprljana nam je čast zauvek. Ljudi su olako pali u greh osuđivanja - kaže Dragana.


Prva komšinica porodice Cvetković sa suzama u očima pokušala je da nam objasni koliko je sveštenik učinio za selo, a kako mu se sad vraća:
- Ivan je mučena duša, njegovo dete jedva ima za sladoled, oni su siromašna porodica. Celo selo je šokirano, ali nisu mu svi pružili podršku, malo njih je to uradilo. Pa skoro je hvatao zmiju koja mu je ušla u kuću da ne uđe u dečju sobu. Muče se kako znaju i evo šta se dogodilo. On je svakom pomogao, a sad ljudi prolaze pored kuće pa dovikuju: „Nije mu dovoljna plava žena što je ima, nego mu treba i crna“ - priča prva komšinica porodice Cvetković.

Nije moje da sudim!


Jerej Ivan Cvetković, posle objavljivanja pogrešne fotografije, sreo se sa sveštenikom koji je „zvezda pornografskog snimka“ I. J. i razmenili su nekoliko rečenica.
- Nisam želeo da vodim razgovor o slučaju. Poštujem ga kao sveštenika, brata i saslužitelja i nije moje da sudim. Pomenuo je da na snimku nije on i da je sve to fotomontaža, o mojoj situaciji nismo govorili. Srpska pravoslavna crkva ima svoj sud i na njoj je da reši sve što se dogodilo - kaže Ivan Cvetković.
Inače, protojerej I. J., stavljen je pod zabranu sveštenosluženja. Crkveni proces protiv njega je kako smo nezvanično saznali poveden još pre 15 dana.

N. I.

Извор
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne brini se oce, kad ti dodje tuga, seti se samo kako su stradali Sveti neprestano, kroz vekove...

Od samih Apostola, preko ranih Otaca, sve do naseg vremena, svako ko je pristao uz Istinu postao je obavezno kad-tad predmet poruge i raznoraznih gonjenja, malih i velikih, od strane protivnika Crkve, ali i od lazne brace, kako veli bogovesni Pavle...

Sve ovo nek ti bude povod da se vise radujes, jer je tako zapovedio Gospod, kako i pevamo u Blazenstvima svake nedelje...

I ne zaboravi "da se nikom ne daje da nosi Krst veci nego sto moze", gde je gusci mrak - svetlija je zora posle njega...

Sto se tice ovih "novina" i "novinara", licno smatram - a vidim da i svi ostali dele to misljenje - da imas obavezu da ih posteno oderes, da se na tom primeru lepo nauce da ima ovde zakona i savesti, i da ne moze kako ko stigne da radi sta mu padne na pamet...

Aksios!

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искуство које имам у Цркви већ више деценија , ми говори да је ово што отац Иван пролази сурова истина.

Површност плус олако осуђивање другога је некако општа карактерна особина свих народа.

Међутим оно што мене посебно занима у овом и оваквим случајевима јесте тај однос према нашем свештенству.

Да ли је то комунистичко наслеђе , или смо ми генерално такви као народ још од примања Хришћанства то ми није јасно.

Знам случајеве где је доктор урадио нешто слично или председник општине.

Не можемо сад рећи они нису људи који треба да дају пример , када јесу.

И они су људи који треба да покажу моралне вредности у друштву.

Међутим реакције су била сасвим другачије .

Не само што нико јавно није смео да их пљуне и осуди , него су се још и са поштовањем почели односити према актерима ових нових филмских "хитова" у Срба.

Зашто је то тако?

Ако је очекивање морала код свештеника узрок фарисејског опхођења према њему, зашто исто то није примењено и на друге професије у нашем друштву?

Ако није , одакле то наслађивање свештениковим "падом" ?

А да не причам колико су сад јадни сви они који су "први дигли камен " на оца Цветковића Ивана , с обзиром да је потпуно невин.

Мада би Хришћански било и да је крив да га не судимо.

Десило се да је његово страдање открило нас као народ фарисеја - површних и формалних моралиста .

Колико нас дели од оних Јудеја који разапеше Христа?

Педаљ или два , или нас не дели ништа?

Нису ли и они исто тако ликовали над "падом" праведника ?!!

Која је разлика између народа и руље , где је ту граница, где престаје народ а почиње руља?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...