Jump to content

Где нестадоше ови уметници што градише овај град?

Оцени ову тему


Јаков.

Препоручена порука

Нешто ме око срца стеже када видим да су ове старе зграде које су још у животу и даље репрезентативни део града Београда. Додуше у неком руиниранијем стању, али што се тиче архитектонског решења, далеко испред ових које се граде задњих 60 година.

Замолио бих боље познаваоце града Београда да кажу где се налазе зграде које је пројектовао Д.Брашован а налазе се као колаж на слици испод.

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mnogo se toga nauči i o nama samima, gledajući i proučavajući stare fotografije. Kao da si profajler.

Eto recimo natpis na ovoj zgradi iz 1938. godine. Nit je kome falilo da napiše naziv garaža na ćirilici, nit je bilo neophodno pisati ga na stranskome.

Gde se dedoše današnji ćiriličari koji se pozivaju na svoje prađedove i đedove? Pa eto im prađedova i đedova koji pisaše ni manje ni više nego kao i danas što se piše monderno i sa tuđicama. ("Mićko Trade", "Vesko Company", "Žikica L.T.D"...)

Постављена слика

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...