Jump to content

Уз причу са насловне

Оцени ову тему


Guest Оливера

Препоручена порука

  • Гости

На молбу нашег брата сербона, а и вас, које је заинтересовала прича са насловне, поставићу фотографије храма у Русинову о коме је реч.

П.С. Молила бих да ако неко преузима податке, наведе извор - Поуке.орг. Хвала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Постављена слика

Руска Федерација, Калушска област, Боровски реон, град Ермолино, село Русиново.

Храм св. Николаја пре рестаурације.

Место се налази на размеђи Московске, Смоленске и Калужске области.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ако сте заинтересовани за ову причу, могу вам је превести. Овај храм је типичан пример судбине многих руских храмова. За сада нисам нашла фотографију завршеног храма, али потрудићу се. Ова прича ме је баш инспирисала да пишем о томе. Иначе, на овом подфоруму има заиста много прича (по разним темама) о обновама храмова у Русији, а велика пажња се придаје и градњи нових.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је јако занимљиво постави све што можеш .

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...

За мирођију:

 

Вышла книга священника Александра Дьяченко под названием «Плачущий ангел»

Священник-писатель – явление далеко не новое в православном мире. До революции пишущие священники были единичным примером. Сегодня многие из отцов пишут художественные произведения и можно говорить о новом жанре литературы – священнической прозе. Провинциальный священник из деревенского храма, публикующийся в ЖЖ, достаточно известен Интернет пользователями. Эссе Александра Дьяченко – художественные произведения о реальности нашей жизни, где жизнь и смерть, любовь и предательство. И всех их объединяет одно

Яркие, современные и необычайно глубокие рассказы отца Александра завораживают читателей с первых строк. Имея мастерство подмечать то, что уже многие разучились замечать, своими рассказами он доставляет читателю неудобство и беспокоит совесть. Но здесь не только боль и страдания, но и несказанная радость, ведущая нас к Свету. Сам отец Александр признается, что это продолжение его проповеди.

Простой, понятный язык священника со страниц издания о жизни обычных людей, с кем автору приходилось общаться, еще больше привлекает читателей. Они надеются увидеть продолжение историй из жизни сельского священника.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...