Jump to content

Саопштење УО Радио Светигора

Оцени ову тему


ристМико

Препоручена порука

Саопштење УО Радио Светигора

Драга у Христу браћо и сестре.

Постављена слика

http://www.svetigora.com/marketing

С великим болом у души морамо да вас обавијестимо да смо дана 09.08.2010. године од Радио дифузног центра Црне Горе добили понуду за исплату заосталог дуга наше куће према РДЦ-у ЦГ уз пријетњу да у случају неизмирења истог дуга долази за неколико дана до моменталног искључења нашег и вашег радија са радиодифузне мреже.

Ово би драга браћо и сестре значило да Радио Светигора после пуних 12 годинa и 2 мјесецa, више не би могла да емитује свој програм на класични начин – путем радиопредајника, односно дошло би до гашења Радио Светигoре када је у питању овакав начин емитовања сигнала. За нашу Цркву и њену мисију то би био велики ударац.

Не осуђујући нашу браћу из РДЦ те схватајући да овакви њихови поступци имају само економску а не никако неку другу димензију, односно разумијевајући да и РДЦ има бројне и нагомилане тешкоће и дугове, ипак вјерујемо да ће надлежни у овоме Центру схватити да Светигора нема комерцијални карактер, да зависи од донација наше Цркве и прилога побожних грађана и да ће покушати да нађу модел који ће бити прилагођен могућностима наше Цркве.

Митрополија је прије само неколико дана РДЦ уплатила озбиљна финансијака средства. Наведена средства су била израз крајњих могућности Радија у овом моменту, међутим у РДЦ-у су процијенили да то није довољно.

Уколико би неко од наших слушалаца био у прилици да помогне Радио Светигори на било који начин молимо да контактира Извршног директора Оца Предрага Шћепановића на тел.+382 069 303 999.

Ако се ипак догоди да Ваш и наш Радио Светигора буде искључен остала би још могућност емитовања нашег програма преко сателита и преко Интернета.

Помолимо се сви како би нам Господ дао начина да преживимо ово до сада једно од најозбиљнијих искушења кроз које је прошао наш Радио.

По ријечима Господњим „Гдје су двоје или троје у моје име, ту сам и ја са њима“.

У потпису:

УПРАВНИ ОДБОР:

ИЗВРШНИ ДИРЕКТОР:

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...