Jump to content

Један пас

Оцени ову тему


Препоручена порука

Постављена слика

Jedan stari, umorni pas ušetao je u moje dvorište.

Vidio sam po ogrlici i dobro uhranjenom trbuščiću da ima dom i da je dobro zbrinut.

Mirno mi je prišao, pogladio sam ga po glavi, zatim me slijedio u kuću,

polako otišao niz hodnik, sklupčao se u kutu i zaspao.

Sat kasnije, prišao je vratima i ja sam ga pustio van.

Sljedeći je dan ponovno došao, pozdravio me u hodniku,

ušao unutra i zauzeo svoje mjesto u hodniku, ponovno odspavavši oko sat vremena.

To se ponavljalo nekoliko tjedana.

Iz znatiželje, pričvrstio sam ceduljicu na njegovu ogrlicu:

"Volio bih znati tko je vlasnik ovog divnog, dragog psa

i upitati ga zna li da svakog poslijepodneva dolazi k meni odrijemati."

Slijedeći je dan stigao s novom ceduljicom pričvršćenom na ogrlicu:

"On živi u domu sa šestero djece, od kojih je dvoje mlađe od tri godine,

pa se pokušava naspavati.

Mogu li i ja doći sutra s njim?"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постављена слика

Jedan stari, umorni pas ušetao je u moje dvorište.

Vidio sam po ogrlici i dobro uhranjenom trbuščiću da ima dom i da je dobro zbrinut.

Mirno mi je prišao, pogladio sam ga po glavi, zatim me slijedio u kuću,

polako otišao niz hodnik, sklupčao se u kutu i zaspao.

Sat kasnije, prišao je vratima i ja sam ga pustio van.

Sljedeći je dan ponovno došao, pozdravio me u hodniku,

ušao unutra i zauzeo svoje mjesto u hodniku, ponovno odspavavši oko sat vremena.

To se ponavljalo nekoliko tjedana.

Iz znatiželje, pričvrstio sam ceduljicu na njegovu ogrlicu:

"Volio bih znati tko je vlasnik ovog divnog, dragog psa

i upitati ga zna li da svakog poslijepodneva dolazi k meni odrijemati."

Slijedeći je dan stigao s novom ceduljicom pričvršćenom na ogrlicu:

"On živi u domu sa šestero djece, od kojih je dvoje mlađe od tri godine,

pa se pokušava naspavati.

Mogu li i ja doći sutra s njim?"

 

mense0198626478946378946

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pročitah naslov poruke JEDAN PAS i pomislih ovo je nešto o fudbalu...

Neki pas (dodavanje)...a ono se radi o peseku.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0205_whistling

Jos je sa vama Rea?

Није. Постала је много љубоморна на другог пса кога имам и на децу из комшилука која долазе код моје мајке уз то једам мој пријатељ је провоцирао док је била у боксу па га је замрзела, тако да сам је дао једном човеку да му чува ранч. Међутим он је после продао, а ја му поклонио.

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0205_whistling

Jos je sa vama Rea?

Није. Постала је много љубоморна на другог пса кога имам и на децу из комшилука која долазе код моје мајке уз то једам мој пријатељ је провоцирао док је била у боксу па га је замрзела, тако да сам је дао једном човеку да му чува ранч. Међутим он је после продао, а ја му поклонио.

Продао?

Па да...

"Уновчен поклон"

Мени би било жао да се одвојим од ње. Али добро морао си.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0205_whistling

Jos je sa vama Rea?

Није. Постала је много љубоморна на другог пса кога имам и на децу из комшилука која долазе код моје мајке уз то једам мој пријатељ је провоцирао док је била у боксу па га је замрзела, тако да сам је дао једном човеку да му чува ранч. Међутим он је после продао, а ја му поклонио.

Продао?

Па да...

"Уновчен поклон"

Мени би било жао да се одвојим од ње. Али добро морао си.

Било је и мени жао. Ја отишао до његовог трла да је видим; он је везао ланцем, сва прљава, изгубила и на килажи. Хтео сам да је вратим кући и да  ако се јави неко нормалнији дам му је, међутим када сам опет отишао ње нема тамо и после чујем да је продао. Можда је то и добро, Реа је отишла у боље услове од оних код њега, а ја сам видео какав је човек коме сам је дао.

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4chsmu1

Jos je sa vama Rea?

Није. Постала је много љубоморна на другог пса кога имам и на децу из комшилука која долазе код моје мајке уз то једам мој пријатељ је провоцирао док је била у боксу па га је замрзела, тако да сам је дао једном човеку да му чува ранч. Међутим он је после продао, а ја му поклонио.

Prodao???

Verovatno je imala dobre papire, pa za razmnozavanje?

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда је то и добро, Реа је отишла у боље услове од оних код њега, а ја сам видео какав је човек коме сам је дао.

Ето, а био ти је пријатељ ...

о свашта!!!

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда је то и добро, Реа је отишла у боље услове од оних код њега, а ја сам видео какав је човек коме сам је дао.

Ето, а био ти је пријатељ ...

о свашта!!!

Да, не треба много да се очаравамо да се неби ни много разочаравали.

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Јесте ли чули за оног пса који се спријатељио са орангутаном? Много су медени! Не смем да поставим линк, нисам сигурна за оно око ауторских права...

"С точке сваке погледај човјека, како хоћеш суди о човјеку - тајна чојку човјек је највиша. Твар је Творца човјек изабрана!"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...