Jump to content

Разговарајући са Апостолима и светитељима сазнала сам ...

Оцени ову тему


Да ли вам се допада тема ?  

15 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли вам се допада тема ?

    • Да
      10
    • Не
      5


Препоручена порука

Па, не знам ! Циљ хришнског живота је стицање балагодати Светог Духа !

Ја не капирам то ваше проповедање и спасавање других људи !

Шта Ви њима причате ?

слажем се да је то циљ живота, али је питање КАКО?

причам и са тобом, зар ти не видиш ово као проповед?

не спасава човек човека - Бог је задужен за спасење а ми смо ту да пастиришемо залутале слободном вољом - својом и туђом - а Он чини чуда, крштава, исцељује, приводи Цркви, излива благодат једном речју на потребите.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 53
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Пуно Вас поздрављам и желим Вам живот испуњен прелепим осећањима Љубави, мира и радости !

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sefora, jedno je "lično umovanje", drugo je zdravo rasuđivanje, u duhu Crkve.

Ne možemo se ponašati kao katolici u srednjem veku, pobogu. Pa i mi smo Crkva!

A upravo iz onog što ti pišeš ja samo vidim da ti lično tumačiš Pismo, na neki način koji tebi odgovara.

Niko ne tumači Pismo proizvoljno.

No, onaj koji uzdiže manastirsku duhovnost naspram parohijske, taj rastura Crkvu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сефора ...

не видим како сам ја тебе увредио или ти претио?

па управо ти причам да се страхом не долази до поенте хришћанског живота ...

причам ти шта ће да се деси ако децу херметизујеш у лепо-фино окружење, а кад одрасту довољно да схвате да постоји и нешто друго - шта ћеш онда ако не будеш могла или умела да их спречиш да се уваљају у неко духовно или телесно блато?

Бог оће да помогне, али не дира у слободну вољу :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па, не знам ! Циљ хришнског живота је стицање балагодати Светог Духа !

Ја не капирам то ваше проповедање и спасавање других људи !

Шта Ви њима причате ?

слажем се да је то циљ живота, али је питање КАКО?

прочитај књигу казивања једног боготражитеља или обитавање безграничног у срцу.

читао већ него питам тебе за мишљење ...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пуно Вас поздрављам и желим Вам живот испуњен прелепим осећањима Љубави, мира и радости !

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пуно Вас поздрављам и желим Вам живот испуњен прелепим осећањима Љубави, мира и радости !

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па, не знам ! Циљ хришнског живота је стицање балагодати Светог Духа !

Ја не капирам то ваше проповедање и спасавање других људи !

Шта Ви њима причате ?

слажем се да је то циљ живота, али је питање КАКО?

прочитај књигу казивања једног боготражитеља или обитавање безграничног у срцу.

читао већ него питам тебе за мишљење ...

моје мишљење није битно. ја немам благослов да поучавам својим речима ! имаш духовника па са њим разговарај !

тако је најбоље, за све да питаш духовника за благослов. :drugarstvo:

0110_hahaha имаш ли ти сопствену личности или ти неко сипа памет?

свашта  :)

Ја Вас не капирам ! Како Ви живите ? Да ли Ви имате децу, мужеве, жене, да ли ви имате неких обавеза, да ли се Ви молите у цркви за све свете, за преминуле, за путнике, за паћенике, за болеснике, за оглашене, итд ... Бог је тај који спасава ! Замислите када би сви монаси напустили манастире и вратили се у градове да спашавају своје родитеље, браћу, сестре, пријатеље, итд.

Мислим страшно ! Замислите када би сви свештеници кренули по кућама да проповедају радосну вест.

Не знам шта да кажем !

Пишете о некој љубави !? Наравно да, ми треба да волимо свакога човека као себе самога.

А то значи, да морамо да га волимо једном културном љубављу, испољавајући је у осећањима, мислима, речима и поступцима, да будемо љубазни, не формално него искрено и природно. То је лако ! Није тешко бити фини !

шта је писац хтео да каже?  :drugarstvo:
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пуно Вас поздрављам и желим Вам живот испуњен прелепим осећањима Љубави, мира и радости !

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam tebe pitao ko su oglašeni.

Ili ni o tome nemaš mišljenje i ne znaš ko su oni?

I ako već "nemaš blagoslov" da poučavaš - zašto to uporno po forumima pokušavaš da činiš?

Да, немам благослов да поучавам својим речима и својим тумачењима ! У питању је реч Божија и реч светих отаца. Живе Речи Утехе ! хахахахахах

Kako nemaš?

Jesi li ti krštena?

I hajde, odgovori mi: ko su oglašeni?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пуно Вас поздрављам и желим Вам живот испуњен прелепим осећањима Љубави, мира и радости !

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sestro, hajde budi dobra pa odgovore piši izvan citata, da lakše razabiramo šta pišeš.

Drugo, šta ću ja što te smaram? Ti si počela da pišeš i popuješ, a nećeš da odgovoriš na najjednostavnija pitanja.

Dakle, ko su oglašeni?

Otkud ti ideja da nemaš blagoslov da propovedaš?

I ako već nemaš - zašto to uporno činiš?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сефора ...

не видим како сам ја тебе увредио или ти претио?

па управо ти причам да се страхом не долази до поенте хришћанског живота ...

Али вам кажем, пријатељима својим: не бојте се од оних који убијају тело и потом не могу ништа више учинити.

Него ћу вам казати кога да се бојите: бојте се Оног који има власт пошто убије бацити у пакао; да, кажем вам, Оног се бојте.

причам ти шта ће да се деси ако децу херметизујеш у лепо-фино окружење, а кад одрасту довољно да схвате да постоји и нешто друго - шта ћеш онда ако не будеш могла или умела да их спречиш да се уваљају у неко духовно или телесно блато?

Наиме, у питању је текст свете Царице Јелене ! Моли свету Цаарицу да Ти помогне да схватиш смисао њених речи !

Бог оће да помогне, али не дира у слободну вољу dada

не капирам контекст цитата који си поставила?

свете царице Јелене, мајке светог Константина?

aman па жена је живела у ТРЕЋЕМ ВЕКУ, пре 1700 година и кусур  :229229229:

нек је света 10000000000 пута, како је она релевантна за подизање деце ДАНАС?

иначе то што си цитирала свете Оце ван контекста тотално мења смисао наведених цитата ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...