Jump to content

Разговарајући са Апостолима и светитељима сазнала сам ...

Оцени ову тему


Да ли вам се допада тема ?  

15 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли вам се допада тема ?

    • Да
      10
    • Не
      5


Препоручена порука

ТАЈНА НАД ТАЈНАМА

Не знате ли да сте ви црква Божија !?

Прва посланица светог апостола Павла Корићанима  Гл. 3, 16.

Јер сте ви цркве Бога Живога, као што рече Бог: Уселићу се у њих, и живећу у њима, и бићу им Бог, и они ће бити мој народ.

Друга посланица светог апостола Павла Корићанима  Гл.6, 16.

Да, у томе је света тајна: наше тело је храм ! Бог жели да се сједини са човеком у том храму; да се оваплоти у човеку, и тако вечно живи са њим и у њему. Наиме, ради тога се Створитељ и оваплотио, да би људима дао средства за остварење тог циља.

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 53
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Па наравно, чим се човјек причести да постаје Храм Божији, шта је ту необично?

Шта је ту необично !?

Па, не знам ! Можда ... Човек !?

Човек који не жели да живи у царству Божијем !

Нити ће се казати: Ево га овде или онде; јер гле, царство је Божије унутра у вама.

Свето Јеванђеље од Луке  Гл. 17, 21.

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobrodošla sestro! Nadam se da ti je ugodno ovdje na forumu. Hoćeš li samo biti ljubazna da malo preciziraš temu, tj. da nas usmjeriš - šta je tačno ono o čemu ti želiš da se diskutuje. Pošto nam je jasan citat koji si postavila, ali meni bar nije jasno o čemu bi ti htjela da se piše u ovoj temi dalje.

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobrodošla sestro! Nadam se da ti je ugodno ovdje na forumu. Hoćeš li samo biti ljubazna da malo preciziraš temu, tj. da nas usmjeriš - šta je tačno ono o čemu ti želiš da se diskutuje. Pošto nam je jasan citat koji si postavila, ali meni bar nije jasno o čemu bi ti htjela da se piše u ovoj temi dalje.

Наиме, пожелела сам да поделим са осталима неизрециво унутрашње богатсво које сам стекла побожно читајући и изучавајући Свето Писмо и дела светих отаца, са надом да ћете и Ви из Ваше ризнице изнети добро !

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0110_hahaha smej.gif 0110_hahaha pravopop 0110_hahaha 0110_hahaha  hvala za temu.

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПРАВЕДНИЦИ СУ СЛИЧНИ АНЂЕЛИМА


Живот светих анђела заснива се на два расположења: на љубави према Богу и једног према другоме.

Ми треба да живимо у љубави и слози са својим ближњима, у миру и тишини. Наиме, спасавајмо ближње љубављу а не речима; не раздражујмо их, не узнемиравајмо их нашим мислима и речима, помозимо им, волимо их, молимо се за њих у храму Божијем и причешћујмо се светим тајнама Божијим сваке недеље ! Тако на сваки начин, дакле, гледајмо да прво поучавамо делима, а потом речима. Видите ли како је Бог претпоставио делање, а иза њега ставио поуку ?

Преподобни Јустин Ћелијски

Тада ће им одговорити говорећи: Заиста вам кажем: кад не учинисте једноме од ових најмањих, ни мени не учинисте. И ови ће отићи у муку вјечну, а праведници у Живот Вјечни.

Свето Јеванђеље од Матеја, Гл. 25, 45,46.


Ко су наши ближњи ?

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако ли те десна рука твоја саблажњава, одсијеци је и баци од себе; јер ти је боље да погине један од удова твојих него ли да све тијело твоје буде бачено у пакао.

Свето Јеванђеље од Матеја, Гл. 5, 30.

Чудно је ово што је казано и потпуно недокучиво људском разуму. Мислим, додуше, да они оштроумнији међу вама већ предвиђају шта су рекли учитељи Васељене.

Господ овде говори о онима за које мислимо да су нам пријатељи, а наносе нам штету; на пример, неки младић има пријатеља лењивца ( пијаницу, наркомана, прељубника, рукоблудника, итд ) и његов унутрашњи немир наноси му штету.

Таквог, дакле, презрите као уд који вас саблажњава, и удаљите се од њега.

Блажен човек који не иде на веће безбожних, и на пут грешних не стаде, него је у закону Господњем воља његова.

Псалми Давидови Пс.1, 1-2.

Хришћанин не треба да помишља на своје спокојство овде на земљи и о срећи без туге и тешких искушења. Таква срећа, ако би она била и могућна на земљи, где свака твар страда од последица греха, изложила би Хришћанина великој опасности: да заборави, да он није од овога света, да је он дошљак и гост овде на земљи, да му овде није стално обиталиште.

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И демон који их вараше би бачен у језеро огњено и сумпорно, гдје је и звијер и лажни пророк; и биће мучени дан и ноћ у вјекове вјекова.

Откривење светог Јована, Гл.  20, 10.

Тако ће бити на свршетку вијека: изаћи ће анђели и одлучиће зле од праведних.

Рече им Христ : Разумјете ли све ово ? Рекоше му: Да, Господе !

Свето Јеванђеље од Матеја, Гл. 13, 49,51.

Читајући Божанствено Писмо и у краткој речи могуће је стећи неизрециво унутрашње богатство. Видите да Бог није припремио огањ за људе, нити је створио пакао за нас, већ за демона, звер и лажног пророка. Пошто су они противници Божији и противници оваплоћења Божијег у људима, разумљиво је да истом казном буду кажњени и они који су слични њима. Стога ће они и њима слични отићи у вечну муку без краја, а праведници ће наследити Живот Вечни.

mense0198626478946378946

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0442_feel

zaista lepa tema... i potrebna,pre svega... u silnim dijalozima o -samo jednoj istini- zapostavili smo sveto pismo malkice....

"Не плашим се пакла, и не размишљам о рају. Тражим од Бога само да помилује читав свет и мене."  :drugarstvo:

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da se udaljimo od gresnih prijatelja? Pa u vezi tog citata, evo sta mi sve pada na pamet (mnogo toga): ja vidim njihove grehe a moji???  4chsmu1 je sedeo, jeo i pio sa carinicima i gresnicima; ap.Pavle kaze da bi onda morali izaci iz sveta (pa putuj (igumane)sestro, ne misli na (manastir)svet 0110_hahaha, oprosti mi :)) nego samo ako se neko brat zove-znaci valjda neko ko je Crkven

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Verovatno je to korisno o tako je kao sto kazes, ali gde pobeci kad smo svi gresni

U pitanju je tumačenje svetog Teofilakta Ohridskog. Nisu moje reči !

Наиме, ако поступимо како је Гопод рекао, можда ћемо ми на тај начин узнемирити савест нама драгих пријатеља.

А зашто би се дружили са

лењивцима, пијаницама, наркоманима, прељубницима, рукоблудницима, итд ?

Зашто се не би дружили са добрим људима, хришћанима и монасима ?

Ми не можемо да се поредимо са Богом у овом случају.

Зашто ?

Зато што смо ми слаби и променљиви !

Блажен човек који не иде на веће безбожних,

и на пут грешних не стаде,

него је у закону Господњем воља његова.

Мислим ... Ако грешим ... Молим Вас да ме исправите !

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

за све цитате и тумачења потребна је пре ширина а не буквалност ...

зашто да се не дружимо са грешнима, што смо ми бољи од других или они гори од нас? с друге стране благочестиво и фино друштво се утрули у уображености, самодовољности и херметизму јер без сукоба са грехом се не може калити и пропада.

није страшно друштво наркомана ако си тамо да проповедаш некоме ко жели да слуша Реч Божју, али је страшно ако тебе они вуку са собом у ад а ти се поводиш изговорима.

и заиста је блажен онај који ни не види грех, па га ни не привлаче грешна места.

али онда је питање шта такав човек види на грешним местима, зар не?

сигурно не види пуну чистоту као у Цркви, већ делимичну и варљиву, па се и не везује за пало већ тежи пуноћи обитавања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...