Jump to content

Да ли и како одговарати онима који нас питају са злом намером?


Препоручена порука

Чините другима оно што би желели да други вама чине. (Јеванђеље)

Када би те неко питао : Шта желиш?

а ти му искрено одговорио...

Одговорио би му да желиш да волиш и да будеш вољен.

То свако људско биће потајно жели.

Ми ћемо можда устима или гестом нешто рећи или ћемо ћутати, али наше срце не сме да ћути.

Kakve ima to veze sa judeo-hrišćanskim bogom, ocem Isusa od Nazareta i sa religijom?

Šta, bog je ljubav, pa ako želiš to tako ti si religiozan, kako to ide?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чините другима оно што би желели да други вама чине. (Јеванђеље)

Када би те неко питао : Шта желиш?

а ти му искрено одговорио...

Одговорио би му да желиш да волиш и да будеш вољен.

То свако људско биће потајно жели.

Ми ћемо можда устима или гестом нешто рећи или ћемо ћутати, али наше срце не сме да ћути.

Kakve ima to veze sa judeo-hrišćanskim bogom, ocem Isusa od Nazareta i sa religijom?

Šta, bog je ljubav, pa ako želiš to tako ti si religiozan, kako to ide?

Има везе са човеком за којег ми православни верујемо да га је Бог створио. Верујемо да је човек створен из љубави да воли и буде вољен. Ако верујем да сам за то створен, ако знам да се само кроз љубав остварујем, ако сам научио да само дела љубави остају - онда ћу изнад свега желети да волим и да будем вољен.

Како нема везе са Богом? Баш си ме изненадио. Па то је суштина наше вере. Љубав која не престаје.

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да свима треба исто одговарати, само ако смо спремни да чујемо и оно што ће нас погодити а да се не наљутимо на ту особу и покажемо оно што би они волели да виде, да им буде алиби за сопствено непокајање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чините другима оно што би желели да други вама чине. (Јеванђеље)

Када би те неко питао : Шта желиш?

а ти му искрено одговорио...

Одговорио би му да желиш да волиш и да будеш вољен.

То свако људско биће потајно жели.

Ми ћемо можда устима или гестом нешто рећи или ћемо ћутати, али наше срце не сме да ћути.

Kakve ima to veze sa judeo-hrišćanskim bogom, ocem Isusa od Nazareta i sa religijom?

Šta, bog je ljubav, pa ako želiš to tako ti si religiozan, kako to ide?

Има везе са човеком за којег ми православни верујемо да га је Бог створио. Верујемо да је човек створен из љубави да воли и буде вољен. Ако верујем да сам за то створен, ако знам да се само кроз љубав остварујем, ако сам научио да само дела љубави остају - онда ћу изнад свега желети да волим и да будем вољен.

Како нема везе са Богом? Баш си ме изненадио. Па то је суштина наше вере. Љубав која не престаје.

Bog je bog ljubavi, ne? Mi ateisti nismo citali Slovo ljubve (:

Ovaj... Pa i ja verujem da sam zato rodjen ali sam ipak ateista...

Ne ostvaruje se covek samo kroz ljubav, nekako je previse iskljucivo, da ne sirimo pricu.

I znam sta je sustina vase vere.  dada

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog je bog ljubavi, ne? Mi ateisti nismo citali Slovo ljubve (:

Ovaj... Pa i ja verujem da sam zato rodjen ali sam ipak ateista...

Ne ostvaruje se covek samo kroz ljubav, nekako je previse iskljucivo, da ne sirimo pricu.

I znam sta je sustina vase vere.  dada

Зашто да не проширимо причу? Мени се баш чини да је конструктивна.  dada

Шта ти мислиш? Кроз шта се човек остварује а да то није плод или дело љубави?

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog je bog ljubavi, ne? Mi ateisti nismo citali Slovo ljubve (:

Ovaj... Pa i ja verujem da sam zato rodjen ali sam ipak ateista...

Ne ostvaruje se covek samo kroz ljubav, nekako je previse iskljucivo, da ne sirimo pricu.

I znam sta je sustina vase vere.  smiley-dance007

Зашто да не проширимо причу? Мени се баш чини да је конструктивна.  :)

Шта ти мислиш? Кроз шта се човек остварује а да то није плод или дело љубави?

Misliš to je jedino? Sve i da jeste, šta onda, kakve to ima veze sa konkretno tvojom verom?

To sam ja pitao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чините другима оно што би желели да други вама чине. (Јеванђеље)

Када би те неко питао : Шта желиш?

а ти му искрено одговорио...

Одговорио би му да желиш да волиш и да будеш вољен.

То свако људско биће потајно жели.

Ми ћемо можда устима или гестом нешто рећи или ћемо ћутати, али наше срце не сме да ћути.

Kakve ima to veze sa judeo-hrišćanskim bogom, ocem Isusa od Nazareta i sa religijom?

Šta, bog je ljubav, pa ako želiš to tako ti si religiozan, kako to ide?

Има везе са човеком за којег ми православни верујемо да га је Бог створио. Верујемо да је човек створен из љубави да воли и буде вољен. Ако верујем да сам за то створен, ако знам да се само кроз љубав остварујем, ако сам научио да само дела љубави остају - онда ћу изнад свега желети да волим и да будем вољен.

Како нема везе са Богом? Баш си ме изненадио. Па то је суштина наше вере. Љубав која не престаје.

Bog je bog ljubavi, ne? Mi ateisti nismo citali Slovo ljubve (:

Ovaj... Pa i ja verujem da sam zato rodjen ali sam ipak ateista...

Ne ostvaruje se covek samo kroz ljubav, nekako je previse iskljucivo, da ne sirimo pricu.

I znam sta je sustina vase vere.  :)

                Pitanje za prijatelja ateistu; Ako postoji  Bog koji je ljubav i Bog svemogući kako to da postoji tolika patnja,a  Bog ne reaguje.On koji je svemuguć gleda milione dece koja umiru gladna a sa druge strane okrivljuje nemoćnog čoveka za greh što im ne pruži koricu hleba.Ko je moćniji Bog ili čovek da pritrči u pomoć?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чините другима оно што би желели да други вама чине. (Јеванђеље)

Када би те неко питао : Шта желиш?

а ти му искрено одговорио...

Одговорио би му да желиш да волиш и да будеш вољен.

То свако људско биће потајно жели.

Ми ћемо можда устима или гестом нешто рећи или ћемо ћутати, али наше срце не сме да ћути.

Kakve ima to veze sa judeo-hrišćanskim bogom, ocem Isusa od Nazareta i sa religijom?

Šta, bog je ljubav, pa ako želiš to tako ti si religiozan, kako to ide?

Има везе са човеком за којег ми православни верујемо да га је Бог створио. Верујемо да је човек створен из љубави да воли и буде вољен. Ако верујем да сам за то створен, ако знам да се само кроз љубав остварујем, ако сам научио да само дела љубави остају - онда ћу изнад свега желети да волим и да будем вољен.

Како нема везе са Богом? Баш си ме изненадио. Па то је суштина наше вере. Љубав која не престаје.

Bog je bog ljubavi, ne? Mi ateisti nismo citali Slovo ljubve (:

Ovaj... Pa i ja verujem da sam zato rodjen ali sam ipak ateista...

Ne ostvaruje se covek samo kroz ljubav, nekako je previse iskljucivo, da ne sirimo pricu.

I znam sta je sustina vase vere.  :)

                Pitanje za prijatelja ateistu; Ako postoji  Bog koji je ljubav i Bog svemogući kako to da postoji tolika patnja,a  Bog ne reaguje.On koji je svemuguć gleda milione dece koja umiru gladna a sa druge strane okrivljuje nemoćnog čoveka za greh što im ne pruži koricu hleba.Ko je moćniji Bog ili čovek da pritrči u pomoć?

Ljubav postoji, judeo-hrišćanski bog vrlo verovatno ne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljubav postoji, judeo-hrišćanski bog vrlo verovatno ne.

    Sve što tebe muči o pitanju postojanja Boga muči i nas.Poput pitanja na koje naizgled nemamo odgovora, kao o tome zašto Bog ćuti ne odgovara na patnje ljudi.Kako smo mi to prevazišli a ti nisi.Kako to da ti ne veruješ a mi verujemo u Boga.Možda ti nedostaju razlozi a ja ti ih neću dati.Ti ćeš uvek imati suprotan odgovor da opravdaš svoju neveru.Ako se oslobodiš sumnje u Božije postojanje i budeš apsolutni nevernik siguran sam da će se onda u tebi začeti živa vera u Božije postojanje.Tebe u stvari odvaja od Boga sopstvena neutvrđanost u ateizam koji ispovedaš.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljubav postoji, judeo-hrišćanski bog vrlo verovatno ne.

    Sve što tebe muči o pitanju postojanja Boga muči i nas.Poput pitanja na koje naizgled nemamo odgovora, kao o tome zašto Bog ćuti ne odgovara na patnje ljudi.Kako smo mi to prevazišli a ti nisi.Kako to da ti ne veruješ a mi verujemo u Boga.Možda ti nedostaju razlozi a ja ti ih neću dati.Ti ćeš uvek imati suprotan odgovor da opravdaš svoju neveru.Ako se oslobodiš sumnje u Božije postojanje i budeš apsolutni nevernik siguran sam da će se onda u tebi začeti živa vera u Božije postojanje.Tebe u stvari odvaja od Boga sopstvena neutvrđanost u ateizam koji ispovedaš.

ili vas odvaja vera u božanstvo od ateizma koji se ne ispoveda?

Ne može se ispovedati jer nije nikakva religija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljubav postoji, judeo-hrišćanski bog vrlo verovatno ne.

    Sve što tebe muči o pitanju postojanja Boga muči i nas.Poput pitanja na koje naizgled nemamo odgovora, kao o tome zašto Bog ćuti ne odgovara na patnje ljudi.Kako smo mi to prevazišli a ti nisi.Kako to da ti ne veruješ a mi verujemo u Boga.Možda ti nedostaju razlozi a ja ti ih neću dati.Ti ćeš uvek imati suprotan odgovor da opravdaš svoju neveru.Ako se oslobodiš sumnje u Božije postojanje i budeš apsolutni nevernik siguran sam da će se onda u tebi začeti živa vera u Božije postojanje.Tebe u stvari odvaja od Boga sopstvena neutvrđanost u ateizam koji ispovedaš.

  Ateizam je đavolska religija,izvor svakoga zla.Komunistička Rusija je dobar primer.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog je bog ljubavi, ne? Mi ateisti nismo citali Slovo ljubve (:

Ovaj... Pa i ja verujem da sam zato rodjen ali sam ipak ateista...

Ne ostvaruje se covek samo kroz ljubav, nekako je previse iskljucivo, da ne sirimo pricu.

I znam sta je sustina vase vere.  :)

Зашто да не проширимо причу? Мени се баш чини да је конструктивна.  0442_feel

Шта ти мислиш? Кроз шта се човек остварује а да то није плод или дело љубави?

Misliš to je jedino? Sve i da jeste, šta onda, kakve to ima veze sa konkretno tvojom verom?

To sam ja pitao.

Ако верујем да сам створен да волим и да будем вољен онда ћу се трудити да у складу са тим и одговарам онима за које знам да ме питају нешто у вези вере са злом намером.

Брат Александар је навео речи Светог Писма које о томе говоре: "Не бацајте бисере пред свиње, јер ће их погазити а вас ће прождрети". Мислим да их није упутио теби већ је само дао свој коментар на описани догађај.

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...