Jump to content

Volite li Hrista...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Zašto sam rekao uživajte?

Evo vam slika zodijakovih sazvežđa sa suncem u sredini:

http://a4.vox.com/6a00ccff9823bf6ea500d4142105146a47-320pi

12 sazvežđa - 12 apostola.Ne može biti očiglednije.

Na onoj slici su apostoli u srednjem koncentričnom krugu.

A Homer Simpson nije država Texas nego država Illinois.

Džebedaja Springfild se prevrće u grobu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 69
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Мозарт - мућа грацијас  jahojao234

Миљан - опрости, није ми била намера да те предухитрим greengrin

Акуилио - у праву је, хула је и сумњати у постојање Христоса. Али, шта ће кад нас атеисти нагоне na "блуд и на разврат"  :cheesy2:

Дарко, пријатељу, атеисто, поштујем твоју доследност  4chsmu1 Ок, идемо даље: реци ти мени када се пише историја? Када се пише у данашње време, а када се писала пре само 30. година? Види на Гуглу, све је лепо објашњено, нећу те давити с историјским томовима. Приметио си ваљда да људи у то време и нису били луди за писањем и да је усмено предање било далеко важније (као на пример код гуслара пре само стотињак година?) О писмености не вреди ни дискутовати, погледај период пре Вукове реформе, па ћеш видети колики ужасно велики број неписмених је био. Изузев монаха и пар учитеља нико други и није знао да пише у Србији.

Е, онда се врати скоро 2.000 уназад па размисли о писању. И онда ћеш уствари видети колико су велики, и истинити докази у којима атеисти несвесно потврђују Христоса  lqj2e2sokakote

Неко ко је обележило тај период (заротиравши небо и земљу) се подразумева. Људи тог времена нису ни морали да доказују његово пoстојаље. Као што видиш из наведених података, углавном су га историјски потврдили управо они који нису Хришћани, већ противници попут тебе, сорру  whackado

Нама је потврђен Духом Светим који нам је дат на крштењу. Какав Дух таква душа, каква душа, такав ум, такво и срце. Постоје три духа према Светом Николају:

Божански: Ако је Дух у човеку божански, и душа, ум и срце су божански

Земски: приземан, животињски, у небо гледа само у сврху информисања "оћел киша нећел киша?!" Ради што и животиња - једе, пије, секса, боли га брига за проблеме и остали свет, трчи своју задњу трку...

Адски: Далеко било икоме, под директном јурисдикцијом је нечастивог. Чини ми се да имате једну женску особу на форуму која је директно "изложена"  

Дакле, ми имамо схватање Светог Писма које су писали пророци. Писмо Светим Духом надахнуто. Ти пророци када су писали пре око 1.900 година нису имали везе с везом шта је то жиг звери, шта су три шестице, печати, трубе, јахачи апокалипсе, "хуз Д ф*к ис Антихрист?!" и још брдо ствари које човек без Божије помоћи не може да напише.

А, ево ти и најбољег објашњења за Зеитгеист, писаног управо од стране немачких еминентних историчара (када су их питали да ли ће тај филм унети немир у историјске токове)

- "Zeitgeist je najbolji primer jedne lažne konstrukcije svega i svačega, kao što su neki kritičari rekli: „Taj film predstavlja „Da Vinčijev kod“ na steroidima fikcije." Амин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пс. А, кад смо код писма, мени је интересантно (књига: Менаџмент, Čigoja štampa, Beograd 2000. год. др Дејан Ерић) податак о првом писму. О клинастом писму, првом писму потеклом из царства Месопотамије. На територији данашњег Ирака и Ирана 5.000 година пре Христоса, било једно царство. У том царству (робовласничко) другарство. У том другарству плоче од иловаче и прво писмо на коме је историјски забележен (доказан) свеопшти апокалиптични потоп, и детаљно описан. Видим, нико о томе ни реч, па да питам тебе пријатељу Дарко за мишљење? whackado

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto sam rekao uživajte?

Evo vam slika zodijakovih sazvežđa sa suncem u sredini:

http://a4.vox.com/6a00ccff9823bf6ea500d4142105146a47-320pi

12 sazvežđa - 12 apostola.Ne može biti očiglednije.

Na onoj slici su apostoli u srednjem koncentričnom krugu.

A Homer Simpson nije država Texas nego država Illinois.

Džebedaja Springfild se prevrće u grobu.

Ајде сад полако се врати на мој пост, па кликни "плеј" на онај линк што сам поставио. Тамо имаш веома јасно историјско објашњење о позадини тог манускрипта, на самом почетку клипа. То о 12 сазвежђа - 12 апостола, извини, али то може да закључи само неко ко нема благе везе о чему прича.

Ако мислиш да неко пориче корене Хришћанске уметности, а ти корени су _наравно_ били пагански јер нису пали с марса, онда се вараш.

Ево ти успут још један "ребјут" Цајтгајстових тврдњи о Првом Васељенском Сабору хришћанске Цркве. Аутор овог клипа је један американац (и то баш из Текисаса ако се не варам), амерички војник, студент историје и Православац:

Myths of the Council of Nicaea, part one

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пс. А, кад смо код писма, мени је интересантно (књига: Менаџмент, Čigoja štampa, Beograd 2000. год. др Дејан Ерић) податак о првом писму. О клинастом писму, првом писму потеклом из царства Месопотамије. На територији данашњег Ирака и Ирана 5.000 година пре Христоса, било једно царство. У том царству (робовласничко) другарство. У том другарству плоче од иловаче и прво писмо на коме је историјски забележен (доказан) свеопшти апокалиптични потоп, и детаљно описан. Видим, нико о томе ни реч, па да питам тебе пријатељу Дарко за мишљење? whackado

Istina je da je prvo pismo bilo tada i u Mesopotamiji. Hiljadu godina nakon kreiranja sveta pa imamo pismo!

Nije li to fascinantno? Hahaha, pa nije li očigledno?

Ta koncepcija velikog potopa, to ima preko 500 kultura i čovek koji je napisao Sveto Pismo je to preuzeo odnekle. Ne moraš gledati dalje od Epa o Gilgamešu kojeg sam čitao pre dve godine, tu se to pominje.

Samo je Noa tamo Utnapištim. Biblija nije izmislila ništa epohalno.

A pošto poštuješ nešto ili nekog a to je retka stvar koja se sreće (na ovom forumu bar), odlučio sam da ti dam Pokončić:

IT - Pennywise meets Georgie

Uživaj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мозарт - мућа грацијас  8086.gif

Миљан - опрости, није ми била намера да те предухитрим :)

Акуилио - у праву је, хула је и сумњати у постојање Христоса. Али, шта ће кад нас атеисти нагоне na "блуд и на разврат"  29dz8zk

Дарко, пријатељу, атеисто, поштујем твоју доследност  8086.gif Ок, идемо даље: реци ти мени када се пише историја? Када се пише у данашње време, а када се писала пре само 30. година? Види на Гуглу, све је лепо објашњено, нећу те давити с историјским томовима. Приметио си ваљда да људи у то време и нису били луди за писањем и да је усмено предање било далеко важније (као на пример код гуслара пре само стотињак година?) О писмености не вреди ни дискутовати, погледај период пре Вукове реформе, па ћеш видети колики ужасно велики број неписмених је био. Изузев монаха и пар учитеља нико други и није знао да пише у Србији.

Е, онда се врати скоро 2.000 уназад па размисли о писању. И онда ћеш уствари видети колико су велики, и истинити докази у којима атеисти несвесно потврђују Христоса  319.gif

Неко ко је обележило тај период (заротиравши небо и земљу) се подразумева. Људи тог времена нису ни морали да доказују његово пoстојаље. Као што видиш из наведених података, углавном су га историјски потврдили управо они који нису Хришћани, већ противници попут тебе, сорру  :cheesy:

Нама је потврђен Духом Светим који нам је дат на крштењу. Какав Дух таква душа, каква душа, такав ум, такво и срце. Постоје три духа према Светом Николају:

Божански: Ако је Дух у човеку божански, и душа, ум и срце су божански

Земски: приземан, животињски, у небо гледа само у сврху информисања "оћел киша нећел киша?!" Ради што и животиња - једе, пије, секса, боли га брига за проблеме и остали свет, трчи своју задњу трку...

Адски: Далеко било икоме, под директном јурисдикцијом је нечастивог. Чини ми се да имате једну женску особу на форуму која је директно "изложена"  

Дакле, ми имамо схватање Светог Писма које су писали пророци. Писмо Светим Духом надахнуто. Ти пророци када су писали пре око 1.900 година нису имали везе с везом шта је то жиг звери, шта су три шестице, печати, трубе, јахачи апокалипсе, "хуз Д ф*к ис Антихрист?!" и још брдо ствари које човек без Божије помоћи не може да напише.

А, ево ти и најбољег објашњења за Зеитгеист, писаног управо од стране немачких еминентних историчара (када су их питали да ли ће тај филм унети немир у историјске токове)

- "Zeitgeist je najbolji primer jedne lažne konstrukcije svega i svačega, kao što su neki kritičari rekli: „Taj film predstavlja „Da Vinčijev kod“ na steroidima fikcije." Амин

Okej, redom.

1) Žao mi je što moram da vas nagonim na bilo šta. Ako tvrdiš da je neko postojao kao istorijska ličnost, izvan toga što vam je on ontološka maksima, onda moraš dati i neke dokaze. U nedostatku istih, okej je sumnjati u validnost, ne? Dobri dokazi će me ubediti u suprotno, to je naučna tvrdnja.

Dobri dokazi će pokazati svoje.

2) Pisanje u Srbiji? Kad su se stari Rimljani bavili filozofijom, učvrstili hrišćanstvo iz političkih razloga, plovili morima, osvajali ceo tadašnji svet, imali ogromna dostignuća iz medicine, biologije, anatomije, logike, naši preci su visili sa drveća i nisu ni bili na Balkanu. Na Balkan su došli tek u šestom veku. I nisu znali da pišu.

Što naravno ne znači da Rimljani nisu znali da pišu ili da Jevreji nisu znali da pišu, naprotiv, znali su.

Da se vratim 2000 godina na Balkan ili na prostor Bliskog Istoka ili Italije?

3) To što ja pričam o tome da li je on istorijska ličnost ili ne, je potvrđivanje njega (!)?

Baš i ne razumem taj princip. Šta da se radi...

4) Zar ne bi bilo podrazumevano da neko ko je obeležio period uđe u istorijski zapis?

On to nije uspeo a neko ko je stvarno menjao tadašnji svet (Julije Cezar, Aleksandar) bi uspeo da uđe u istorijski zapis isto onako kako on nije. Svi bi pisali o njemu da je bilo onako, milioni ljudi se preobraćaju u hrišćanstvo, Jevreji pale svoje knjige, Rimljani izvršavaju samoubistva...

5) U principu, mi ateisti smo jedne plitke,površne i neinteligentne osobe u kojima nikada nisu sazrevala važna pitanja o životu. Možda mi samo... imamo drugačije odgovore, ne?

Mada u principu, sve je to to. I Nikolaj je neko koga ne bih baš citirao i mislim da crkva treba da se ogradi od njega u mnogim stvarima. Nije lep osećaj kada te neko svrstava u kategorije, kao da si životinja.

Sem toga, kao vernik ga ne bih citirao zato što je pronalazio mnoge paralele između Adolfa Hitlera i Svetog Save.

6) Zeitgeist jeste glupost ali me motivisao da istražujem o nekim stvarima i hvala mu na tome.

Regards.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пс. А, кад смо код писма, мени је интересантно (књига: Менаџмент, Čigoja štampa, Beograd 2000. год. др Дејан Ерић) податак о првом писму. О клинастом писму, првом писму потеклом из царства Месопотамије. На територији данашњег Ирака и Ирана 5.000 година пре Христоса, било једно царство. У том царству (робовласничко) другарство. У том другарству плоче од иловаче и прво писмо на коме је историјски забележен (доказан) свеопшти апокалиптични потоп, и детаљно описан. Видим, нико о томе ни реч, па да питам тебе пријатељу Дарко за мишљење? 8086.gif

Istina je da je prvo pismo bilo tada i u Mesopotamiji. Hiljadu godina nakon kreiranja sveta pa imamo pismo!

Nije li to fascinantno? Hahaha, pa nije li očigledno?

Ta koncepcija velikog potopa, to ima preko 500 kultura i čovek koji je napisao Sveto Pismo je to preuzeo odnekle. Ne moraš gledati dalje od Epa o Gilgamešu kojeg sam čitao pre dve godine, tu se to pominje.

Samo je Noa tamo Utnapištim. Biblija nije izmislila ništa epohalno.

A pošto poštuješ nešto ili nekog a to je retka stvar koja se sreće (na ovom forumu bar), odlučio sam da ti dam Pokončić:

IT - Pennywise meets Georgie

Uživaj.

Хвала на поклону, није требало 8086.gif више волим психо хороре типа свих шест делове филма SAW

А, од кловнова убедљиво најбољи ми је (постхумни добитник Оскара) Хит Леџер који је у филму цитирао једног средњевековног теолога и филозофа, а који се спрдао на рачун Нехришћана (и атеиста, сорру  :cheesy:) "Ја сам као пас...који трчи за аутомобилом...и стварно немам појма шта бих радио таман и да га стигнем?!"

Него, олако ми прелазиш преко историјске чињенице о свеопштем потопу записане на првом икада познатом, клинастом писму. Ако гледаш историјски, онда признај брате атеисто и оно што ти се не свиђа 29dz8zk ево, рецимо ја признајем да су Јевреји баш отуд преузели чињеницу о потопу. Дакле, 2000. година након Месопотамије (након што их је ЈХВХ преко Мојсија извео из Египта). И то управо као историјски доказ. И имај у виду да пре Месопотамаца то нико није записао. Можеш пронаћи те податке на сајтовима природњачких музеја широм света. :)

Пс. Библија нема потребу да измишља ништа епохално. Вера је сама по себи епохална, Христос и Јеванђеље једини разлог што траћим време на неком форуму расправљајући са људима који попут једносмерне струје поричу утичницу :) (е, ово ми се свиђа што написах, могао бих да запишем  319.gif)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Адски: Далеко било икоме, под директном јурисдикцијом је нечастивог. Чини ми се да имате једну женску особу на форуму која је директно "изложена" 

koja?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...