Jump to content

И поред апела вл. Артемија настављају се антицрквене активности одбеглих монаха

Оцени ову тему


Препоручена порука

Jeste, iz mejlova koje dobijam tri puta dnevno se vidi kako "jeromonah Naum i njegovi satrudnici vrlo vredno rade" protiv SPC....ne želim da pominjem sadržinu mejlova....Mogući saradnici bi bili (vidi saopštenje):

У понедељак 26. јула 2010. у Медија Центру (Теразије 3, II спрат, Велика сала) одржаће се конференција за медије са темом ”Одлука Врховног Суда Грчке у случају оца Симеона (Виловског) и стање у Српској Православној Цркви”.

Стање у коме се налази СПЦ заслужује посебну пажњу јавности.

Све супротности унутар ње ових месеци су испливале на површину у виду рушења канонског и уставног поретка у Епархији рашко-призренској.

То је довело до исељавања монаштва из својих манастира у потрази за њиховим прогнаним духовником Владиком Артемијем.

Створиле су се две супротстављене групације унутар Српске Православне Цркве.

На однос између истих разјашњење може да пружи одлука неутралног и непристрасног ауторитета.

Тај ауторитет налазимо у Врховном Суду Грчке у случају екстрадиционог процеса против оца Симеона.

На конференцији говоре:

1. Бранислав Тапушковић, адвокат, овлашћени бранилац у поступку према о. Симеону

2. Отац Николај, Игуман манастира Црна Река

3. Жељко Жугић Которанин, дипл. правник, стручњак за црквено-канонско право

4. Мр Зоран Чворовић, асистент на Правном факултету у Крагујевцу[/i] (izvor: mejl crnorečkog bratstva u egzilu)

Svi se oni pominju u saopštenju koje je juče objavljeno na sajtu SPC. Tapušković je samo advokat, naravno.

Usput, na svaki mejl sam odgovorila: "Покајте се браћо и вратите се под окриље наше свете, апостолске, мученичке, Српске православне цркве, тако вам Бога. Истина је само једна: Васкрсли Христос!!!

Желим вам савако добро од Господа.

Ваша сестра у Христу,

(пуно име и презиме)

Mislila sam da će prestati da šalju mejlove.............i dalje šalju mejlove.......poslušno....

Muka mi je od svega toga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

види брате, ''отац симеон'' више није смислено обраћање човеку који се зове Дејан Виловски ...

а друго, са којим су послушањем и један и други (Драган Антонијевић који већ пар година и није обитавао у манастиру) подигли верни и неверни народ ПРОТИВ Цркве?

све остало је техникалија да се лупи печат, кад су га они већ сами себи лупили тиме што су се СВЕСНО одвојили од Једне, Свете и Апостолске Цркве.

за то ти онда и не треба канон да ти помогне да разлуичујеш или да смерницу у којем требаш пресудити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...