Mara Написано Јул 24, 2010 Пријави Подели Написано Јул 24, 2010 Jeste, iz mejlova koje dobijam tri puta dnevno se vidi kako "jeromonah Naum i njegovi satrudnici vrlo vredno rade" protiv SPC....ne želim da pominjem sadržinu mejlova....Mogući saradnici bi bili (vidi saopštenje): У понедељак 26. јула 2010. у Медија Центру (Теразије 3, II спрат, Велика сала) одржаће се конференција за медије са темом ”Одлука Врховног Суда Грчке у случају оца Симеона (Виловског) и стање у Српској Православној Цркви”. Стање у коме се налази СПЦ заслужује посебну пажњу јавности. Све супротности унутар ње ових месеци су испливале на површину у виду рушења канонског и уставног поретка у Епархији рашко-призренској. То је довело до исељавања монаштва из својих манастира у потрази за њиховим прогнаним духовником Владиком Артемијем. Створиле су се две супротстављене групације унутар Српске Православне Цркве. На однос између истих разјашњење може да пружи одлука неутралног и непристрасног ауторитета. Тај ауторитет налазимо у Врховном Суду Грчке у случају екстрадиционог процеса против оца Симеона. На конференцији говоре: 1. Бранислав Тапушковић, адвокат, овлашћени бранилац у поступку према о. Симеону 2. Отац Николај, Игуман манастира Црна Река 3. Жељко Жугић Которанин, дипл. правник, стручњак за црквено-канонско право 4. Мр Зоран Чворовић, асистент на Правном факултету у Крагујевцу[/i] (izvor: mejl crnorečkog bratstva u egzilu) Svi se oni pominju u saopštenju koje je juče objavljeno na sajtu SPC. Tapušković je samo advokat, naravno. Usput, na svaki mejl sam odgovorila: "Покајте се браћо и вратите се под окриље наше свете, апостолске, мученичке, Српске православне цркве, тако вам Бога. Истина је само једна: Васкрсли Христос!!! Желим вам савако добро од Господа. Ваша сестра у Христу, (пуно име и презиме) Mislila sam da će prestati da šalju mejlove.............i dalje šalju mejlove.......poslušno.... Muka mi je od svega toga. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Милан Меденица :) Написано Јул 25, 2010 Пријави Подели Написано Јул 25, 2010 види брате, ''отац симеон'' више није смислено обраћање човеку који се зове Дејан Виловски ... а друго, са којим су послушањем и један и други (Драган Антонијевић који већ пар година и није обитавао у манастиру) подигли верни и неверни народ ПРОТИВ Цркве? све остало је техникалија да се лупи печат, кад су га они већ сами себи лупили тиме што су се СВЕСНО одвојили од Једне, Свете и Апостолске Цркве. за то ти онда и не треба канон да ти помогне да разлуичујеш или да смерницу у којем требаш пресудити. клик Душекорисна књига О ЧЕСТОМ ПРИЧЕШЋИВАЊУ СВЕТИМ ТАЈНАМА ХРИСТОВИМ, свети Никодим Светогорац и свети Макарије Коринтски клик Кољивари и пракса честог причешћивања Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука