Огњен Написано Мај 9, 2010 Пријави Подели Написано Мај 9, 2010 То је она певачица која је представљала Русију прошле године на Евровизији. Или беше претпрошле sHa_sarcasticlol ? Свеједно, послушајте је, сваки минут ће вам се исплатити. Anastasia Kostyantynivna Prikhodko (Ukrainian: Анастасія Костянтинівна Приходько; Russian: Анастаси́я Константи́новна Прихо́дько, Anastasiya Konstantínovna Prikhod'ko; born on April 21, 1987 in Kiev, Ukraine[1]) is a Ukrainian folk rock and traditional pop singer, known for her deep contralto. She won the Russian Star Factory contest in 2007. Prikhodko represented Russia in the Eurovision Song Contest 2009 on May 16, 2009 in Moscow finishing at the 11th position.[2] Her Eurovision entry song "Mamo" made it to the top 22 of the airplay charts of Latvia, Russia, and Ukraine, and the download chart of Finland. Анастасия Приходько "Три зимы", сл. и муз. К.Меладзе Приходько - Группа Крови В. Меладзе и А.Приходько "Верни мою любовь." Ево и песме са Евровизије (мада је она по мени њена најгора) Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука