Jump to content

Патријархова изјава о муслиманима

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре свега бих поздравио све муслимане који учествују у раду овог форума и пожелео им да тако и наставе. Ја сам пре пар година, када сам имао мало више слободног времена него данас, пожелео да се региструјем на форум "Ислам босна" и није ми било дозвољено јер нисам муслиман. Данас не знам каква је ситуација тамо али и да примате немуслимане - немам времена. А и шта ћу тамо кад ево вас овде.  :smiley:  Но да се вратим на тему. Претпостављам да знате на коју изјаву мислим, то је она од пре месец-два а у вези филозофије Ислама која се у практичном животу реализује кроз један "освајачки" став према свету тј. људима немуслиманима. Знате шта је наш Патријарх рекао (иако је повукао изјаву касније) па ме интересујете како гледате на тај феномен. Који феномен, пита се можда неко. Па на тај да се у практичном животу муслимани заиста понашају тако како је речено у тој изјави. Или није тако? Можда стварно није тако? Ја лично сам се после те изјаве баш замислио. Историја а и ситуација данас говори ми да са муслиманима нема живота у средини у којој су они у већини. Можда нисам у праву? Ја бих искрено волео да је тако. Има ли неке земље у којој су муслимани у већини а да не прогањају хришћане? Ево у Нишу муслимане нико не дира. Претпостављам да је тако и у другим градовима Србије. Наша вера нас тако учи. Да требамо љубављу да преобразимо свет. А љубав не познаје присилу. Да ли ваша вера вас учи да требате освајати свет на силу?

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 84
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Пре свега бих поздравио све муслимане који учествују у раду овог форума и пожелео им да тако и наставе. Ја сам пре пар година, када сам имао мало више слободног времена него данас, пожелео да се региструјем на форум "Ислам босна" и није ми било дозвољено јер нисам муслиман. Данас не знам каква је ситуација тамо али и да примате немуслимане - немам времена. А и шта ћу тамо кад ево вас овде.  :smiley:  Но да се вратим на тему. Претпостављам да знате на коју изјаву мислим, то је она од пре месец-два а у вези филозофије Ислама која се у практичном животу реализује кроз један "освајачки" став према свету тј. људима немуслиманима. Знате шта је наш Патријарх рекао (иако је повукао изјаву касније) па ме интересујете како гледате на тај феномен. Који феномен, пита се можда неко. Па на тај да се у практичном животу муслимани заиста понашају тако како је речено у тој изјави. Или није тако? Можда стварно није тако? Ја лично сам се после те изјаве баш замислио. Историја а и ситуација данас говори ми да са муслиманима нема живота у средини у којој су они у већини. Можда нисам у праву? Ја бих искрено волео да је тако. Има ли неке земље у којој су муслимани у већини а да не прогањају хришћане? Ево у Нишу муслимане нико не дира. Претпостављам да је тако и у другим градовима Србије. Наша вера нас тако учи. Да требамо љубављу да преобразимо свет. А љубав не познаје присилу. Да ли ваша вера вас учи да требате освајати свет на силу?

Kratko na to

Je li ti poznat Kacavenda?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О њему стварно не знам ништа до оног шта пишу новине.

Али небитно је, ја желим да говоримо о самој филозофији Ислама и Хришћанства. О њиховој филозофији живота а не о појединцима оваквим или онаквим. Понављам, стварно не знам о владики Василију ништа до онога шта пишу новине и то не би требала да буде сметња за разговор о учењима вас и нас.

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О њему стварно не знам ништа до оног шта пишу новине.

Али небитно је, ја желим да говоримо о самој филозофији Ислама и Хришћанства. О њиховој филозофији живота а не о појединцима оваквим или онаквим. Понављам, стварно не знам о владики Василију ништа до онога шта пишу новине и то не би требала да буде сметња за разговор о учењима вас и нас.

Kad vec slusas patrijarha koji ne prica o filozofiji islama nego o tome kako zive danasnji muslimani ja piotam kako zive danasnji pravoslavci?

A Kacavenda je jedan od Patrijarha

Kako on zivi?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О њему стварно не знам ништа до оног шта пишу новине.

Али небитно је, ја желим да говоримо о самој филозофији Ислама и Хришћанства. О њиховој филозофији живота а не о појединцима оваквим или онаквим. Понављам, стварно не знам о владики Василију ништа до онога шта пишу новине и то не би требала да буде сметња за разговор о учењима вас и нас.

Kad vec slusas patrijarha koji ne prica o filozofiji islama nego o tome kako zive danasnji muslimani ja piotam kako zive danasnji pravoslavci?

A Kacavenda je jedan od Patrijarha

Kako on zivi?

Качавенда није Патријарх.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О њему стварно не знам ништа до оног шта пишу новине.

Али небитно је, ја желим да говоримо о самој филозофији Ислама и Хришћанства. О њиховој филозофији живота а не о појединцима оваквим или онаквим. Понављам, стварно не знам о владики Василију ништа до онога шта пишу новине и то не би требала да буде сметња за разговор о учењима вас и нас.

Kad vec slusas patrijarha koji ne prica o filozofiji islama nego o tome kako zive danasnji muslimani ja piotam kako zive danasnji pravoslavci?

A Kacavenda je jedan od Patrijarha

Kako on zivi?

Znam episkop

A kako on zivi kao simbol vjere ljubavi

Качавенда није Патријарх.

Znam episkop

A kako on zivi kao simbol vjere ljubavi?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молим те да се вратитиш на тему а не да причаш о еп.Качавенди!

Ovdje se govori o zivotu ljudi muslimana koje pominje Patrijarh pa da i ja pomenem ep. Kacavendu.

Ne smijem?Jer to je isto.

Можемо онда да поменемо и јерусалимског муфтију који је био велики фан Хитлера  :smiley:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молим те да се вратитиш на тему а не да причаш о еп.Качавенди!

Ovdje se govori o zivotu ljudi muslimana koje pominje Patrijarh pa da i ja pomenem ep. Kacavendu.

Ne smijem?Jer to je isto.

Рекао сам ти нешто. Одговори човеку ако знаш и умеш,а ако не знаш не упуштај се у разговоре таквог типа који си започео јер не воде нигде.Онда ћемо лако пречи на Церића,на Зукорлића,и мали милион других из вашег окружења,као и из читаве исласмке досадашње историје.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Патријархова изјава је била: "Изгледа да је филозофија Ислама таква да..."

Тема овде је: Да ли је филозофија Ислама заиста таква?

Jesi li citao sta o Islamu ili si samo od drugih slusao?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...