Снежана Написано Децембар 1, 2016 Пријави Подели Написано Децембар 1, 2016 ЂАКОН НЕНАД ИЛИЋ: ПРАВОСЛАВЉЕ ЈЕ НАЈЧИСТИЈИ ПУТ КА БОГУ 1. децембар 2016. Савремено друштво нам је донело „слободу“. Данас сви желе да буду слободни од свега и свачега. Слобода је на свим заставама али смо сви и даље робови. Слободу даје само Бог, рекао је ђакон Ненад Илић, режисер и продуцент. Он је на предавању „Црква и савремено друштво“ које је одржао у организацији Образовног центра Српске народне партије истакао да је православље најчистији пут ка Богу. – А који је виши смисао човека него да постане Бог. Нема га. Црква није идеална, као и сви ми, али то су једина врата која истински отварају врата ка Богу и слободи. Погрешно је гледати цркву као место за бежање од свега. У цркву се долази када се за то осети истинска потреба. Вера и поверење су уграђени у темељ сваке заједнице, породице, фирме, партије… – рекао је ђакон Илић и нагласио да му је драго што СНП заступа политику блиске сарадње Србије и Русије јер Русија чува изворне идеје православља. Како је истакао, Срби као народ имају проблем са елитом јер не успевају да оформе праву елиту која нам је преко потребна да нас повуче напред. – Ми смо матор, а неиспиљен народ, јер не развијамо своју елиту. Ако се некада српски геније рађао као десето или дванаесто дете у породици, као Пупин или Живојин Мишић, шта да очекујемо данас – упитао је ђакон Илић и закључио да морамо да будемо захвални и да волимо земљу у којој смо се родили и у којој живимо, нашу Србију. Предавањем ђакона Ненада Илића, Образовни центар СНП наставио је започету серију трибина о најзначајнијим политичким и друштвеним питањима у Србији које једном месечно држе врсни стручњаци у својим областима, као и функционери СНП-а. Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем! А.М. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука