Jump to content

Dvopredmetne studije?

Оцени ову тему


Sir Oliver

Препоручена порука

U Hrvatskoj je bila pokrenuta inicijativa da se na KBF uvedu dvopredmetni studiji (npr. teologija i povijest, ili teologija i filozofija itd...), ali je inicijativa naišla na žestok otpor akademske javnosti uglavnom studenata. U Hrvatskoj postoje brojni dvopredmetni studiji. Oni olakšavaju budućim profesorima pronalaženje zaposlenja (postoji studij engleskog i povijesti i sl.).

Što mislite o uvođenju dvopredmetnog studija na PBF?

Fino zvuči teologija i matematika npr. :)

http://lupiga.com/vijesti/velecastivi-na-filozofskom-ovo-je-crkvena-ofenziva-na-preostale-javne-institucije

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da se studenti bune, jedva i iz ovih puskica nauce, sta bi da moraju da uce :D:ani_biggrin:

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово што КБФ покушава је чиста политика. Што се тиче идеје сматрам да је безвезе; не учимо ни да размишљамо, Где је предмет логика у основној? Сеедњој? Толико о томе.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

postoji logika u srednjoj, god dana logike god dana filozofije

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Говоримо о ПБФ где је 90% студената претходно завршило неку од богословија где не постоји предмет логика. И када би се увео не значи да би се принципи наученог примењивали. Зашто? Зато што једино што морају јесте да памте. (И не само они, него сви, али одг. на тему)

Могу да се упишу и 2 факултета, ко воли нек' изволи. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Opet disklejmer, napisala si ne postoji logika u osnovnoj i srednjoj i na to sam,se nadovezala iz svog iskustva, a nemam pasulj da znam,na sta si mislila i da mislis na bogoslovije :)

Ja sam optimista, ne mislim da nam je skolstvo bas na dnu dna iako jeste grozna situacija u kojoj se sve svelo na entuzijazam pojedinca.

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А, Ок. :D Ја директ' на Оливерово питање...

Мени ова идеја делује као постављање масивног, платинастог крова на кућицу од блата. :/ И можда образовање није апсолутни ужас, али однос према истом јесте. Знам људе - факултетлије, који се буне када је нешто написано на енглеском и захтевају превод. Како у тим ситуацијама бити Хришћанин и не налупати га/је/их као боксерску врећу?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Sir Oliver рече

Fino zvuči teologija i matematika npr. :)

:ok:

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pazi, budući veroučitelji bez posla bi da matematikom bez problema popunili stanicu. Matematičara nikad dosta a veroučitelja već sad ima previše. Sa KBF su u stvari mislili na to. I još jedna praktična stvar: iako ne bude predavao veronauku Crkva će uvek imati geografičara ili istoričara veroučitelja

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 minutes ago, Sir Oliver рече

Pazi, budući veroučitelji bez posla bi da matematikom bez problema popunili stanicu. Matematičara nikad dosta a veroučitelja već sad ima previše. Sa KBF su u stvari mislili na to. I još jedna praktična stvar: iako ne bude predavao veronauku Crkva će uvek imati geografičara ili istoričara veroučitelja

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока

Ух, ја сам потпуно другачије интерпретирала ово, сад ми је јасно у ком правцу размишљаш. :) Али полазим из потпуно другачијег угла- није ми јасно зашто би свако ко заврши ПБФ морао да има запослење "у струци", а онда, ако га нема (као што нема), да има алтернативу у овом виду. Нити је свако ко заврши бико који факс способан да предаје, просто нема дара за то. Па, ни љубави, на крају крајева (никад себе не бих могла да замислим да предајем математику). :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma samo komentarišem šta se dešava

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je nekad postojalo, ali reč je bila o srodnim ili bliskim stvarima. Tako onaj ko je studirao književnost, mogao je pod B da bira strani jezik. Tako je mogao da predaje dva predmeta, ili jedan, a uvek je mogao da menja kolegu koji je sprečen. To uopšte nije loše. Bogoslovima bi bila bliska npr. filozofija, ili etika, pa i istorija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
1 hour ago, Sir Oliver рече

Pa to sestro. A zamisli matematika, uvek bi imali posla

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока

Društvenjaci i matematika, ne ide brate. Bar je kod mene takav slučaj. Mada, verovatno ima i takvih genijalaca, što da ne :ok: Samo, takvi obično posle studija u kafanama dube na glavi i iznose stolove van :0426_feel: :smeh2:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...