Jump to content

Islam i njegov stav o klasičnoj muzici...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mozart Queen of 1001 Nights in Bethlehem

deo iz rekvijema,filharmonija arapskih emirata i hor iz Dubaija

voleo bih da znam koji je stav islama prema klasičnoj muzici... prvenstveno me zanima usko posmatrana klasična muzika...ne bih voleo da dijalog preraste u razgovor o islamu i umetnosti...

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Narrated Abu 'Amir or Abu Malik Al-Ash'ari:

that he heard the Prophet saying, `From among my followers there will be some people who will consider illegal sexual intercourse, the wearing of silk, the drinking of alcoholic drinks and the use of musical instruments, as lawful. And there will be some people who will stay near the side of a mountain and in the evening their shepherd will come to them with their sheep and ask them for something, but they will say to him, 'Return to us tomorrow.' Allah will destroy them during the night and will let the mountain fall on them, and He will transform the rest of them into monkeys and pigs and they will remain so till the Day of Resurrection.`"

(Bukhari 007.069.494v)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ispričao  Abu 'Amir or Abu Malik Al-Ash'ari:

čuo sam kako prorok kaže- biće neki medju mojim sledbenicima koji će smatrati da su nedozvoljen seksualni odnos, oblačenje svile,konzumiranje alkoholnih pića kao i upotreba muzičkih instrumenata dozvoljeni tj. zakoniti. Neki će pak ostati pored (planinske) padine a kada uveče njihov pastir dodje sa ovcama i pita ih (ili potraži im nešto) oni će mu reći....dodji nam ponovo sutra... Alah će ih uništiti tokom noći i dozvoliće da planina padne na njih a one koji ostanu će pretvoriti u majmune i svinje tako da ostanu majmuni i svinje do dana vaskrsenja...

veoma,veoma zanimljivo

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

да....они је поштују као што ми поштујемо тајну Богочовека.......  У ТИШИНИ  0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иди, пусти им мало Моцарта и позови их начашу пива.  0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha

Било би ово:

klapklap bandit bandit

Шеријатски закон!!! Причао ми мој пријатељ, Сиријац, православни теолог.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...
  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...