Jump to content

Мит о Исмаилу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Проучавајући јеврејску Библију наишао сам на занимљиве ствари, па бих желео да питам наше госте муслимане шта мисле о овоме и како то они објашњавају.

У причи о Аврааму наишао сам на један занимљив детаљ. Док је Араам био са Саром у Египту он се тамо лажно представљао као њен брат. То је радио из више разлога, од којих је најважнији тај што јр она била много лепа, па да га неби убили и отели му жену он измисли да јој је брат. Наравно превара би успела да их сам фараон није ухватио. Е сад писац тамо каже да их је фараон ухватио док је Авраам миловао Сару. Ова реч миловао на јеврејском се каже МИЦХОК и врло је специфична јер се односи на полно миловање, односно на додиривање, страсно љубљење и тако то...углавном односи се на једну врсту полног односа. Оно што је мене изненадило јесте чињеница да ту исту реч писац користи да би објаснио како Исмаил милује Исака.

Шта ви мислите о томе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проучавајући јеврејску Библију наишао сам на занимљиве ствари, па бих желео да питам наше госте муслимане шта мисле о овоме и како то они објашњавају.

У причи о Аврааму наишао сам на један занимљив детаљ. Док је Араам био са Саром у Египту он се тамо лажно представљао као њен брат. То је радио из више разлога, од којих је најважнији тај што јр она била много лепа, па да га неби убили и отели му жену он измисли да јој је брат. Наравно превара би успела да их сам фараон није ухватио. Е сад писац тамо каже да их је фараон ухватио док је Авраам миловао Сару. Ова реч миловао на јеврејском се каже МИЦХОК и врло је специфична јер се односи на полно миловање, односно на додиривање, страсно љубљење и тако то...углавном односи се на једну врсту полног односа. Оно што је мене изненадило јесте чињеница да ту исту реч писац користи да би објаснио како Исмаил милује Исака.

Шта ви мислите о томе?

Sta ti citas Mario?gdje to stoji o Ismailu i isaku?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проучавајући јеврејску Библију наишао сам на занимљиве ствари, па бих желео да питам наше госте муслимане шта мисле о овоме и како то они објашњавају.

У причи о Аврааму наишао сам на један занимљив детаљ. Док је Араам био са Саром у Египту он се тамо лажно представљао као њен брат. То је радио из више разлога, од којих је најважнији тај што јр она била много лепа, па да га неби убили и отели му жену он измисли да јој је брат. Наравно превара би успела да их сам фараон није ухватио. Е сад писац тамо каже да их је фараон ухватио док је Авраам миловао Сару. Ова реч миловао на јеврејском се каже МИЦХОК и врло је специфична јер се односи на полно миловање, односно на додиривање, страсно љубљење и тако то...углавном односи се на једну врсту полног односа. Оно што је мене изненадило јесте чињеница да ту исту реч писац користи да би објаснио како Исмаил милује Исака.

Шта ви мислите о томе?

Sta ti citas Mario?gdje to stoji o Ismailu i isaku?

У званичном критичком издању јеврејске Библије. То критичко издање је заправо Библија у којој су скупљени сви текстови који су до сад пронађени. Тако да се може у потпуности правтити комплетна редакција свих текстова. Односно шта је икад додато или исправљено у Светом Писму. Овакво критичко издање постоји и за Свето Писмо Старог Завета - односно Септуагинту. Разлика између јеврејског канона Светог Писма и хришћанског је у редослед укњига у самом Светом Писму. Такво критичко издање имаш и за Нови Завет. Оно се зове Novum Testamentum Graece или Нестле - Аланд (по двојци истраживача Светог Писма који су се бавили сабирањем свих рукописа у једно издање)

Е сад ја сам ти овде навео део који се налази у Јеврејском издању Светог писма којег су приредили јеврејски масорети (то су учитељи од којих су настали рабини). Они су приредили негде око 9 века после Христа јеврејску Библију и она се и дан данас користи у Јудеизму. Тако да ако знаш јеврејски могу ти тачно рећи како се зове то издање Светог писма и које стихове да потражиш.

И мене је изненадило када сам видео да стоји иста реч на та два места. Па рекох да видим да ли сте ви муслимани можда проучавали тај део. Наравно ништа ружно, само сам се изненадио када сам то увидео.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mario cuj to u Bibliji

Isamil a.s. i njegov brat Ishak su bili medju najboljim Poslanicima sto mozes da vididsa u Kuranu.A te bljuvotine o njima su nevjerovatne

Kuran 2

133. Vi niste bili prisutni kada je Jakubu smrtni čas došao i kada je sinove svoje upitao: "Kome ćete se, poslije mene, klanjati?" – "Klanjaćemo se" – odgovorli su – "Bogu tvome, Bogu tvojih predaka Ibrahima i Ismaila i Ishaka, Bogu jednome! i mi se Njemu pokoravamo!"

136. Recite: "Mi vjerujemo u Allaha i u ono što se objavljuje nama, i u ono što je objavljeno Ibrahimu, i Ismailu, i Ishaku, i Jakubu, i unucima, i u ono što je dato Musau i Isau, i u ono što je dato vjerovjesnicima od Gospodara njihova; mi ne pravimo nikakve razlike među njima, i mi se samo Njemu pokoravamo."

Kuran 3

84. Reci: "Mi vjerujemo u Allaha i u ono što se objavljuje nama i u ono što je objavljeno Ibrahimu, i Ismailu, i Ishaku, i Jakubu, i unucima, i u ono što je dato Musau i Isau i vjerovjesnicima – od Gospodara njihova; mi nikakvu razliku među njima ne pravimo, i mi se samo Njemu iskreno klanjamo."

Kuran 19

54. I spomeni u Knjizi Ismaila! On je ispunjavao dato obećanje i bio poslanik, vjerovjesnik,

55. i tražio je od čeljadi svoje da molitvu obavljaju i da milostinju udjeljuju, i Gospodar njegov je bio njima zadovoljan

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...