Jump to content

Фазе развоја у хришћанском животу: неофитство, занос, разочарење, криза,...па опет...


Guest ЖРУ Администрација

Препоручена порука

...... па почео да пуштам браду,

0102_laugh 0102_laugh 0102_laugh

ово је најјаче !  

:cheesy:

Јој мили брате, сада си ме подсетио.....све сам то радио и ја....

и манастир, и брада, и спорт, и музика.....све био оставио сматрајући да је то зло....

Али шта'ш када се човек префорсира литературом која није прикладна и одговарајућа за његов (духовни) раст....

0110_hahaha Да, да и музика поготово. Сјећам се да сам обрисао 12 гига музике, па ако је једна пјесма око 4 МБ израчунајте сами колико је то пјесама и онда наскидам неке "духовне" музике, типа служба у манастиру Хиландар и само сам такву музику слушао јер остало "ништа није ваљало"... Али хвала Богу и тај период је прошао и да будем искрен драго ми је што је уопште и био, јер човјек тек када нешто доживи може да искрено разумије   70zfof0qsamomolitva

да ли ћеш ми веровати ако ти кажем да сам 1996 год. спалио све постере, плоче и касете Ајрон Мејден са осталим "сатанистима" и почео да слушам Ганс ен Роузис..... 0110_hahaha joooj  Па, када су снимили)обрадили) "Симпати фор д девил" и то престао да слушам.... 0212_rolleyes

ne_shvata satanisti? ko vam to kazao?

Please allow me to introduce myself...  bleh :cheesy:

Влада Димитријевић...... stadaradim

A pre toga je pričao o čemu?

Kako su homoseksualci PEDERČINE i da ih tako nazivate ili o Novom Svetskom Poretku?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 216
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

...... па почео да пуштам браду,

blessyou :bla: 0102_laugh

ово је најјаче !  

nasznak

Јој мили брате, сада си ме подсетио.....све сам то радио и ја....

и манастир, и брада, и спорт, и музика.....све био оставио сматрајући да је то зло....

Али шта'ш када се човек префорсира литературом која није прикладна и одговарајућа за његов (духовни) раст....

bliss jeeee Да, да и музика поготово. Сјећам се да сам обрисао 12 гига музике

Хахаххаха и ја исто,само што су ми после тога певали Анђели уместо тих јудиних свештеника и осталих,а ја сом сам се поново саблазнио  :(

"Православан си стално и сваког дана, у свакој животној ситуацији, или уопште ниси православан"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest о. Агапије

...... па почео да пуштам браду,

blessyou :bla: 0102_laugh

ово је најјаче !  

nasznak

Јој мили брате, сада си ме подсетио.....све сам то радио и ја....

и манастир, и брада, и спорт, и музика.....све био оставио сматрајући да је то зло....

Али шта'ш када се човек префорсира литературом која није прикладна и одговарајућа за његов (духовни) раст....

bliss jeeee Да, да и музика поготово. Сјећам се да сам обрисао 12 гига музике

Хахаххаха и ја исто,само што су ми после тога певали Анђели уместо тих јудиних свештеника и осталих,а ја сом сам се поново саблазнио  :(

Уредништво ЖРУа се искрено нада да то нису били Дигитални анђели..... :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знамо да долази и жиг и антихрист, шта је ту спорно ? Погрешно је и постављено ово везано за симптоме и дијагнозу (знам који су извори не морате да их наводите читао сам). Ето неко каже обично неофитска фаза траје првих пет, шест година, а тај је испадне седам година у цркви па је ето постао екумениста.

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam nikad ni bio blizu toga. U veru sam usao preko kombinacije Nichea i Evole sto nosi sa sobom druge

mozda i teze poteskoce ali nista slicno neofitskoj fazi.

znači isto kao jerom. Serafim Rouz.... 0110_hahaha

Neeeeee. On nikad nije shvatio Nichea!!! Ni pre ni posle ulaska u veru. Imao je totalno iskrivljena, Sartrovska shvatanja Nichea. Nihilizam, egzistencijalne praznine, nepostojanje apsoluta. To za Nichea moze da kaze neko ko ga je poceo citati ili posle citanja Sartra ili posle neke istocnjacke filozofije.

Sto se tice Evole one je obavljajuci staroevropsku ezoterijsku misao odbaciovao istocnjancke filozfije.

Serafim Rouz je od Nichea pobegao Hristu jer je u Nicheu video nihilizam, smrt, nepostojanje. A mene je Nicheov Ubermans priveo Hristu jer sam uvideo da je Natcovke tek jedna dvodimenzionalna slika Bogocoveka.

Дали је Надчовек слободан од савести, дали је како кажу:"с оне стране добра и зла" ?

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neeeeee. On nikad nije shvatio Nichea!!! Ni pre ni posle ulaska u veru. Imao je totalno iskrivljena, Sartrovska shvatanja Nichea. Nihilizam, egzistencijalne praznine, nepostojanje apsoluta. To za Nichea moze da kaze neko ko ga je poceo citati ili posle citanja Sartra ili posle neke istocnjacke filozofije.

Мислим да је о.Серафим Ничеа веома добро разумео. Вероватно боље од тебе и мене брате.

0110_hahaha

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ниче је писао о надчовеку, а сам је био слабић, не мислим то што је био од детињства болешљив већ  у душевном смислу, зато је на крају и пукао. Ничеова душа је у ствари тежила Христу али је била сукобљена са интелектом који јој је био супродстављен, једноставно човек је имао унутрашњи сукоб који је довео до расцепа личности "Бахус против Распетога" како је то Ниче представио.

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ниче је писао о надчовеку, а сам је био слабић, не мислим то што је био од детињства болешљив већ  у душевном смислу, зато је на крају и пукао.

па добро, зар постоји човек који је сила без Господа?

сви смо ми слабићи без Њега Just_Cuz_19

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ниче је писао о надчовеку, а сам је био слабић, не мислим то што је био од детињства болешљив већ  у душевном смислу, зато је на крају и пукао.

па добро, зар постоји човек који је сила без Господа?

сви смо ми слабићи без Њега Just_Cuz_19

Ja sam sila. Kao mali sam se stalno tukao sa starijim dečacima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ničea je sv.Nikolaj opisao kao proroka zapada.A nihilzam je jedno od najranijih radova o.Serafima,tako da se osjeća taj tragateljski duh,ne znam da li mogu reći baš neofitski.Ono što reče Dragan,a o.Serafim je pisao : "Nietzsche, in calling himself Antichrist, proved thereby his intense hunger for Christ".Opet je o.Serafim osjećao tu žeđ za Hristom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ničea je sv.Nikolaj opisao kao proroka zapada.A nihilzam je jedno od najranijih radova o.Serafima,tako da se osjeća taj tragateljski duh,ne znam da li mogu reći baš neofitski.Ono što reče Dragan,a o.Serafim je pisao : "Nietzsche, in calling himself Antichrist, proved thereby his intense hunger for Christ".Opet je o.Serafim osjećao tu žeđ za Hristom.

Niče zapravo nije bio nihilista.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ниче је писао о надчовеку, а сам је био слабић, не мислим то што је био од детињства болешљив већ  у душевном смислу, зато је на крају и пукао.

па добро, зар постоји човек који је сила без Господа?

сви смо ми слабићи без Њега greengrin

Ja sam sila. Kao mali sam se stalno tukao sa starijim dečacima.

11. Кад бијах дијете, као дијете говорах, као дијете мишљах, као дијете размишљах; а када сам постао човјек, одбацио сам што је дјетињско.

12. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

(Посланица Коринћанима, глава 13)

greengrin

Niče zapravo nije bio nihilista.

Da,naravno.Čak je i Niče osjećao nihilizam i pisao je o njemu kao gubitku najviših vrijednssti.A o.Serafim je opet samo upotrebio nihilzam (preuzevši ga od Ničea) za naslov svoje knjige "Nihilizam - Korjen revolucije modernog doba".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ниче је писао о надчовеку, а сам је био слабић, не мислим то што је био од детињства болешљив већ  у душевном смислу, зато је на крају и пукао.

па добро, зар постоји човек који је сила без Господа?

сви смо ми слабићи без Њега greengrin

Ja sam sila. Kao mali sam se stalno tukao sa starijim dečacima.

само да си сила не би добио ни буботак  greengrin
Link to comment
Подели на овим сајтовима

е да, ко није прошао неофитство, топла је препиорука да боље прође брзо ...

наравно, они који су благодаћу Божјом прескочили ову фазу, немају ни потребе да се враћају уназад ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

е да, ко није прошао неофитство, топла је препиорука да боље прође брзо ...

наравно, они који су благодаћу Божјом прескочили ову фазу, немају ни потребе да се враћају уназад ...

Haha, lepa faza! Vladimir Neofitmijević.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...