Jump to content

Naučnici koji osporavaju religiju i pravdaju je naučnim otkrićima


Препоручена порука

Ovog prvog ne znam, a Vajnberga sam gledao par puta.

 

Meni svi njihovi argumenti polako počinju da liče na jedan ogroman strawman: svesti sve religije na gomilu praznoverja, nepoznavanja prirodnih zakona i straha od smrti, uz obavezno navođenje isključivo najnegativnijih i najgorih stvari koje su proizašle iz njih. I onda napadati takvu sliku religija, uz redovno totalno nepoznavanje (a često i otvoren prezir) što filozofije što teologije, i obavezno koketiranje sa pozitivizmom ('nauka je objasnila ovo/ono...'). Tačno je da imaju i pametnih misli, ali nešto mi se čini da ih je sve manje.

 

Iskreno, smara me takav pristup i ne pratim celu tu scenu mnogo u zadnje vreme...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ili si hrišćanin ili vjeruješ u nekakvog Boga.

 

Sve te debate, raspravljanja o samom postojanju Boga, duše, eniteta su toliko šizofrene, neurotične da ljudima koji učestvuju u njima treba obući ludačke košulje i staviti tih u neki dobro izolovani kavez, eto čisto da ne bi njihova praznoslovlja ugrožavala slovesnost prostora.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...