Jump to content

,,Света Евхаристија и монаштво“ предавање Епископа бачког др Иринеја

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости

20150614_200930.jpg

 

У оквиру пролећног семестра Школе православне духовности, у недељу 14. јуна 2015. године, у свечаној дворани Гимназије Јован Јовановић Змај у Новом Саду, предавање на тему ,,Света Евхаристија и монаштво“ одржао је Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин др Иринеј. Слушаоци су имали част и радост да кроз сусрет лицем к лицу чују мудру и надахнуту реч свога Архипастира који је пристуне обрадовао окрепљујућим и назидатељним словом. Кроз своје излагање Владика Иринеј је указао на крајности потцењивања и прецењивања улоге монаштва у животу Цркве, нагласивши притом везаност монаштва за Евхаристију као центар идентитета Цркве.\

 

 

 

Beseda.rs



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

20150614_200930.jpg

 

У оквиру пролећног семестра Школе православне духовности, у недељу 14. јуна 2015. године, у свечаној дворани Гимназије Јован Јовановић Змај у Новом Саду, предавање на тему ,,Света Евхаристија и монаштво“ одржао је Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин др Иринеј. Слушаоци су имали част и радост да кроз сусрет лицем к лицу чују мудру и надахнуту реч свога Архипастира који је пристуне обрадовао окрепљујућим и назидатељним словом. Кроз своје излагање Владика Иринеј је указао на крајности потцењивања и прецењивања улоге монаштва у животу Цркве, нагласивши притом везаност монаштва за Евхаристију као центар идентитета Цркве.\

 

 

 

Beseda.rs

Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!

 

''on (Artemije) je to naravno nažalost odbio'' :)

viber_zpsyey5mxiw.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''on (Artemije) je to naravno nažalost odbio'' :)

Па знало се да ће одбити. Можда мислиш да би прихватио да је писмо било лепше састављено? Или да му се требало више понудити?

  • Волим 1

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па знало се да ће одбити. Можда мислиш да би прихватио да је писмо било лепше састављено? Или да му се требало више понудити?

aaaaaaaaaahaa pa da to je sve pro forme radi...da da  joooj Samo nek nas sve Bog pogleda grešne!

viber_zpsyey5mxiw.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta ces prepodobnog bivseg vladiku artemija, Bog kojeg vidi i poznaje SPC, je prestao da slusha, za razliku od onog Boga, kojeg svedoci svojim sledbenicima.

 

Taj se prihvata pezrezervno, jer mu sam bivsi vladika prica sta Hristos treba da radi a nema ko da razmisli o tome, dok Ga predaje svojima.

  • Волим 1

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...