Милан Ракић Написано Април 6, 2015 Пријави Подели Написано Април 6, 2015 На планини Маљен данас је обележена шеснаеста годишњица погибије Жељка Савичића и Синише Радића, двојице младих официра херојске 126. бригаде ВОЈИН. Испред споменика, на месту где су током НАТО бомбардовања, на данашњи дан страдала двојица поручника, цвеће су положили заменик начелника Генералштаба Војске Србије генерал-потпуковник Јовица Драганић, породице и колеге, док је помен у новој цркви служио епископ ваљевски Милутин. Испред цркве, коју је Eпархија ваљевска у сарадњи са 126. бригадом ВОЈИН и уз помоћ људи добре воље недавно завршила, епископ Милутин је родитељима Савичића и Радића уручио Oрдене Светог владике Николаја, којима их је постхумно одликовао за херојске заслуге у одбрани вере и отаџбине. Говорећи о погинулим припадницима 126. бригаде ВОЈИН, заменик команданта јединице пуковник Драган Радовановић рекао је да су страдали херојски обављајући своју дужност. – У години обележавања стогодишњице ваздушног осматрања, знамо да су од свих прича важнија дела. О јуначком делу наших колега од сада ће сведочити и црква, чија градња почива на хуманости, а која говори колико нам и данас значе наше колеге – истакао је пуковник Радовановић.Током кратке беседе, епископ Милутин рекао је да је највећа љубав и највећа жртва дати живот за ближњег и за отаџбину. МОРС Пг, obi-wan, horatio and 1 члан је реаговао/ла на ово 4 Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука