Милан Ракић Написано Март 30, 2015 Пријави Подели Написано Март 30, 2015 Министарство одбране и Генералштаб Војске Србије су, на молбу игуманије и сестринства манастира Раваница у Врднику, пред највећи хришћански празник – Васкрс, донирали 25 кокошака носиља том фрушкогорском манстиру. Примајући кавезе с кокама носиљама од пуковника Синише Кресовића из Министарства одбране и главног војног свештеника у Војсци Србије оца Слађана Влајића, сестра Марија, традиционално задужена за бригу о манастирској живини, захвалила је војсци и свим добрим људима који, несебичним залагањем, помажу опстанак манастира и живот сестринства чине лакшим. Манастир Врдник, са црквом посвећеном Вазнесењу Христовом, подигнут је у 16. веку, да би га после Велике сеобе Срба, 1690. године, населили монаси манастира Раваница, од када се и назива сремском Раваницом. Поновном оживљавању култа Кнеза Лазара допринела је и чињеница да се управо у том манастиру данас налази и кивот (ковчег) с моштима светог кнеза. МОРС horatio, verum est in beer and Плутон је реаговао/ла на ово 3 Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука