Jump to content

Донација Министарства одбране и Војске Србије манастиру Врдник


Препоручена порука

Министарство одбране и Генералштаб Војске Србије су, на молбу игуманије и сестринства манастира Раваница у Врднику, пред највећи хришћански празник – Васкрс, донирали 25 кокошака носиља том фрушкогорском манстиру.

DSCN0167%20Donacija%20manastiru%20Vrdnik

 

Примајући кавезе с кокама носиљама од пуковника Синише Кресовића из Министарства одбране и главног војног свештеника у Војсци Србије оца Слађана Влајића, сестра Марија, традиционално задужена за бригу о манастирској живини, захвалила је војсци и свим добрим људима који, несебичним залагањем, помажу опстанак манастира и живот сестринства чине лакшим. 

Манастир Врдник, са црквом посвећеном Вазнесењу Христовом, подигнут је у 16. веку, да би га после Велике сеобе Срба, 1690. године, населили монаси манастира Раваница, од када се и назива сремском Раваницом. 

Поновном оживљавању култа Кнеза Лазара допринела је и чињеница да се управо у том манастиру данас налази и кивот (ковчег) с моштима светог кнеза. 

 

МОРС

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...