Jump to content

Како на Библију, библијске личности, заиста гледају адвентисти(суботари)

Оцени ову тему


Deni72

Препоручена порука

Zanima me na koji nacin tumace adventisti Sveto Pismo,odnosno,da li ga tumace sasvim drugacije nego ostale hriscanske Crkve???

А плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вера, кротост, уздржање. За такве нема закона. (Галатима 5:22,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Адвентисти нису хришћани, а још мање су Црква.

Deni to zna, on se jednostavno loše izrazio. Deni ne živi u Srbiji i ne treba da budemo kritični kad pogreši, može slobodno da ga ispravite Deni neume  da se naljuti, naprotiv.

Ovde ti je link i on vodi na njihovu stranu i na metode koje koriste:http://www.jieu-adventisti.org/dokumenti/izjave_i_smernice/metode_proucavanja_biblije.pdf

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Адвентисти нису хришћани, а још мање су Црква.

Deni to zna, on se jednostavno loše izrazio. Deni ne živi u Srbiji i ne treba da budemo kritični kad pogreši, može slobodno da ga ispravite Deni neume  da se naljuti, naprotiv.

Ovde ti je link i on vodi na njihovu stranu i na metode koje koriste:http://www.jieu-adventisti.org/dokumenti/izjave_i_smernice/metode_proucavanja_biblije.pdf

Hvala  :drugarstvo:

А плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вера, кротост, уздржање. За такве нема закона. (Галатима 5:22,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jos nesto me zanima,pozvan sam na sastanak gde se proucava Sveto Pismo i oni kazu da nisu nikakva sekta niti zajendica,nego cisto zele da se sastanu sa ljudima koje zanima proucavanje Biblije.Imaju Biblije na svim svetskim jezicima,a u Srbiji se okupljaju oko nekakve zajednice koja se nalazi u Novom sadu,a zovu se:

HRISTOVA CRKVA BRACE

    Kosovska br. 17

    21000 Novi Sad

Da li znate ko su oni?

А плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вера, кротост, уздржање. За такве нема закона. (Галатима 5:22,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To ti je otprilike" hricanska"organizacija a volonterski se bave sektarenjem..pouzdano znam ima takva jedna u mom komsiluku pa par nasih nesrecnika ide tamo na "studiranje Bozije rijeci".Jako su ljubazni i simpa,bezopasni itd ali bjez`odatle...to ti je sipanje iz supljeg u prazno...otprilike..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 years later...

Познати адвентистички проповедник и учесник у телошким расправама, Милош Богдановић, недавно је открио невероватни гуруизам и ниподаштавање Библије и библијских ликова, а уздизање самозване "пророчице" Јелене Вајт.

 

По њима је она изнад Јована Крститеља

 

 

milos.jpg

 

У њеним књигама је већа светлост него у самој Библији којом толико машу и пуна су им уста Ње

 

milos1.jpg

 

milos2.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imao sam raspravu sa nim u vezi postovanja svetih ikona. Tada je izneo argument da jevreji nisu pravili slike Mojsija,Ilije i drugih, da su u hramu samo jednom godisnje gledali u zmiju i da su u Novom zavetu ljudi uvek bili prekoreni za klanjanje. Apostol Jovan se dva puta poklonio anđelu, i oba puta je bio ukoren rečima “Bogu se pokloni!” (Otkrivenje 19,10; 22,8). Kada je Kornelije kleknuo da se pokloni apostolu Petru, bio je zbog toga ukoren:

“A kad Petar šćaše da uđe, srete ga Kornelije, i padnuvši na noge njegove pokloni se. I Petar ga podiže govoreći: Ustani, i ja sam samo čovek.” (Dela 10,26)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Meni je interesantno da, kad se ovako gleda sa strane, ispada da Gospod bas preko njih radi najbolje stvari za covecanstvo, preko EW u svetu ili kod nas MP-a ili onog instituta za religiju iz CG. Cesto se zapitam gde bas preko njih, gde Bog njih nadje? Pre bih uzeo za ozbiljno da na ulici cita, propoveda Sveto Pismo neki beskucnik. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Познати адвентистички проповедник и учесник у телошким расправама, Милош Богдановић, недавно је открио невероватни гуруизам и ниподаштавање Библије и библијских ликова, а уздизање самозване "пророчице" Јелене Вајт.

 

По њима је она изнад Јована Крститеља

 

Da je Miloš Bogdanović kojim slučajem mormon on bi sve to isto od riječi do riječi tvrdio za Josepha Smitha. U tom slučaju bi sve pohvale i ode išle njemu na račun a ne Elleni White. Oba su bili vrlo talentovani i uspješni autori religious fiction literature ali Joseph Smith se pokazao daleko maštovitijim i inventivnijim.

http://www.srce-isusovo.com/index.php/kateheze/34-kateheza-2-mormoni-i-hinduisticke-sekte.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tada je izneo argument da jevreji nisu pravili slike Mojsija,Ilije i drugih

 

Што није тачно, правили су слике само се та пракса касније изгубила. Ево једне јеврејске синагоге из II века:

 

Dura-West-Wall-and-Torah-Niche.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/Dura-Europos_synagogue

 

http://divdl.library.yale.edu/dl/Browse.aspx?qc=Eikon&qs=464

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...