Jump to content

Духовне и духовите поуке наших ђака који похађају верску наставу

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 55
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

ево ја да приложим нешто  0104_cheesy

не бих имао ништа против да буду само дечје иконе или фреске по зидовима  170fs799081

Постављена слика

едит: мало сам потамнео слику, да се лепо види  dada

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Можеш добити више, само ако даш оно што већ имаш. (Кристина В. 8/4)

- Буру излива човековог греха може да умири само тренутак када зла помисао наша постане достојна искреног покајања. (Сунчица Б. 8/4)

- Живот има своју мелодију која варира у односу на нас и наше расположење. (Милица М. 8/4)

- Истина је жива док смо ми живи за њу. (Петар Ш. 8/4)

- Ко на Бога мисли за ближњега свога зло не мисли. (Владимир Ј. 5/1)

- Када Бог нешто каже, Његова је задња. (Јована С. 5/1)

- Тешко је постати најбољи, а још теже остати. (Страхиња С. 8/2)

- Живот је фраза са пуно препрека и стаза. (Милица С. 8/2)

- Живот је тежак али га треба живети. (Славка К. 8/2)

- Људима није потребан новац да би били срећни, потребно је нешто што се не може пипнути руком. (Немања Л. 8/2)

- Живот је борба са собом и прилагођавање другим личностима. (Кристина К. 8/2)

-Човек и његове духовне вредности оцењују се оним што ми урадимо и колико добра нанесемо другима. (Тара М. 8/4)

- Мржња и бес су само завист особа које не могу постићи ништа у животу. (Тијана Г. 8/3)

- Бог сија само особама које желе да виде његову светлост. (Павла К. 8/4)

- Семе злобе не може се посадити у башти Раја. (Алекса К. 8/3)

- Када би живот био без потешкоћа, био би сувише једноличан. (Сања К. 8/2)

- Живот је институција којој цели живот плаћамо чланарину, и онда нас на крају остави без наговештаја. (Душан Р. 8/2)

-Личност се не види изблиза, њен смисао се упознаје временом. (Милош С. 8/2)

- Не треба да упропастимо свој живот због славе, јер се у њему може уживати чак и ако је потпуно скроман. (Исидора Б. 8/3)

- Постоје тренуци када не можемо да се одлучимо између добра и зла, смеха и плача, љубави и мржње, бити или не бити. (Анђела П. 8/3)

- Не дајте да вам живот пролази у планирању, јер док планираш живот тече. (Владимир Ј. 8/2)

- Када човек у себи створи две личности, губи себе и постаје фигура из калупа другог. (Катарина Ђ. 8/3)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Вероучитељ: ... и тако ћемо сви једнога дана живети срећни у Царству Божјем! :0104cheesy:

Стефан (3. разред-три године није реч проговорио): Аааа  229229229 !!! Ја НЕ!!!

Вероучитељ: Зашто ти, Стефане, нећеш у Царство Божје!

Стефан: Не, не  :nene: . Ја с мојЕга деду више НЕ! ЈурИо је мене и ћалка ми с нож. Ја тамо НЕ ИДЕМ. И тачка!

joooj

Четворогодишњи дечак: Мама, а је л Бог види баш све што радимо?

Мама: Види. И све што мислимо, и све што кажемо чује.

Четворогодишњи дечак:А где је Он сада?

Мама:На Небу.

Четворогодишњи дечак (погледа ка небу):Шта ради он на Небу?

Мама:Чува нас од злих.

После краће паузе.

Четворогодишњи дечак:Па Он је онда полицајац!

0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

у рангу пословице ''није злато све што сја'', апсолутни шампион  0110_hahaha

- Бог сија само особама које желе да виде његову светлост. (Павла К. 8/4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

- Заједница са Богом даје нам надахнуће за животом. (Мила Л. 7/5)

- Суштина живота се крије у нама. (Анђела С. 7/5)

- Божији путеви су путеви живота и сваки пут је нова радост. (Елена К. 7/5)

- Мисао твоја нека буде вера твоја. (Емилија М. 7/5)

- Бог има Три Личности – значи да није дволичан! (Јелена П. 7/3)

- Једну стрелу може сломити свако, а двадесет њих нико. (Анђела П. 7/1)

- Вера Божија није све – треба волети и ближње наше. (Небојша П. 7/3)

- Ко нешто хоће, то и може да оствари. (Стефан Д. 7/1)

- Човек без душе је као љуска без ораха. (Стефан П. 7/1)

- Материјалне ствари само служе човеку, духовне га испуњавају. (Ања П. 7/1)

- Енергија је само позајмљена, кад-тад је морам вратити. (Милош М. 7/1)

- Не очекуј да ће ти Бог помоћи сваки пут када ти то од Њега затражиш. (Анђела Ј. 7/1)

- Просветлиће се и лоше душе пред правдом Божијом. (Мима Р. 7/3)

- Ко живи душом Божијом, злих грехова нема. (Стефан П. 7/3)

- Наша дела су слика наше душе. (Реља Д. 7/3)

- Расположење људи се мења као и боја неба. (Јелена М. 7/5)

- Када ти неко нешто нареди – погледај у будућност. (Давид Л. 6/1)

- Ко рано рани – први на Литургију стиже. (Милица М. 6/1)

- Царство Небеско је близу, само треба да га дохватимо. (Марија Ђ. 6/1)

- Време је Богу немоћно а људима је оно све. (Михаило Д. 6/1)

- Човек без Бога, као кинез без пиринча. (Филип К. 8/1)

- Ко мисли да је као Бог, постаје нико. (Душан С. 8/1)

- Ако смо са Богом, сви људи су једна заједница. (Игор В. 8/1)

- Бог је и слобода, а слобода је злато које се не продаје. (Лазар М. 8/1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

-   Вера Божија није све – треба волети и ближње наше. (Небојша П. 7/3)

-   Материјалне ствари само служе човеку, духовне га испуњавају. (Ања П. 7/1)

-   Просветлиће се и лоше душе пред правдом Божијом. (Мима Р. 7/3)

-   Ко живи душом Божијом, злих грехова нема. (Стефан П. 7/3)

-   Човек без Бога, као кинез без пиринча. (Филип К. 8/1)

-   Ако смо са Богом, сви људи су једна заједница. (Игор В. 8/1)

ич човече  :cheesy2: :cheesy2: :cheesy2: :) 4chsmu1 :)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Каже попо ученицима: - Од сада, кад ме нешто питате, немојте рећи:"Учитељу".

                                - Кажите ми:"Оче."

На истом часу пита мали Никола:"Тата, могу ли у ве-це?"

dada

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Попо на вјеронауци рекао дјеци да га зову "оче Перо".

Дошао мали Марко кући, па прича мами: - Данас нам Очеперо причао о Адаму и Еви.

0409_feel

И нама се то дешавало док је свештеник предавао веронауку. Толико често да смо и ми у зборници почели да говоримо:"Шта је рекао ОЧЕ?""Кад данас долази ОЧЕ"...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

- Ниси само хришћанин ако идеш на веронауку. (Димитрије М. 6/2)

- Љубав Божија је већа од љубави породице. (Лука С. 6/2)

- Ако мислиш да си паметан – окушај се. (Лука В. 6/2)

- Човек је као шака прашине. Наше руке су као Бог. Скупили смо прашину, и то је човек. Чувамо га. Али, ветар је смрт. Дува и уништава човека мало по мало. (Ана Т. 6/2)

- Није битно како Бог изгледа већ колико воли. (Јована Л. 6/2)

- Бога бирамо зато што то желимо а не зато што морамо. (Василије Н. 6/2)

- Бљештави сјај није достојан свако да носи. (Лука Ђ. 6/2)

- Анђела може видети само анђео. (Лука М. 6/2)

- Неко анђела чувара неће да користи. (Никола П. 6/2)

- Мудрост исмева зло. (Радош М. 6/5)

- На овој земљи сваки човек има помало Бога у себи (Александра Ћ. 7/7)

- Бог је створио тебе а ти створи Цркву. (Петар К. 6/6)

- Ко се крста гади – сам несрећу гради. (Данило Т. 7/6)

- Свако ко се против зла бори може и у име Божије да збори. (Вељко П. 7/7)

- Веруј у Христов Васкрс, и једном ће доћи твоје васкрсење. (Марко Р. 7/7)

- Да сам се јуче родио, опет бих Бога изабрао. (Филип С. 6/6)

- Одустати од неког не значи да си слаб, него да си довољно јак да га пустиш да оде. (Кристина М. 8/6)

- У кључним ситуацијама човек показује величину карактера. (Невена М. 8/6)

- Не буди кукавица чекањем да те неко заволи – воли и ти некога. (Ана Н. 8/6)

- Бити човек може свако али опраштати ретко ко. (Јасмина Ј. 8/6)

- Енергија је живот за оног ко тражи Васкрсење. (Александра В. 8/6)

- Слави Божији дан као свој рођендан. (Радомир С. 6/4)

- Треба ценити живот јер су људи мали као мрав пред океаном. (Марија К. 8/7)

- Нема везе да ли си жут, црн или бео – сваком човеку припада ореол. (Александар М. 8/7)

- Змија није змији брат. (Марко И. 8/3)

- Када живот не би био проблематичан, био би досадан – а и тада бисмо се жалили опет због нечега. (Мина М. 8/7)

- Буди само добар човек а остало препусти Богу. (Марта Д. 6/3)

- Дрво цвета кад има друштво а кад нема онда плаче. (Тина Р. 6/5)

- Не паничи кад погрешиш пред Богом. (Стефан М. 6/5)

- Морско дно је човеку као земља риби непознато. (Оливера Ј. 6/3)

- Што је човек тежи – брже ће да падне. (Иван С. 6/5)

- Многима се данас деси прародитељска ситуација са јабуком. (Матија Л. 6/5)

- Човек без душе је онај који не види Божију радост која му се шаље. (Ивана К. 6/5)

- Богу је довољна једна молитва а нама никад није доста овоземаљских ствари. (Андреа Ђ. 6/3)

- Оно што је глупоме глупост, и од паметног је паметније. (Милица П. 6/4)

- Једна наша суза је Богу као океан. (Марија М. 6/4)

- Када Бог посети човека онда се човеку отвара пут ка човечанству. (Марко К. 8/7)

- Оно што волиш – ослободи. (Душан Т. 6/4)

- Све што ти је драго биће ти незаменљиво. (Јована М. 6/4)

- Без Бога, без Христа, пропао си као спартанаца триста. (Милош П. 8/7)

- Што смо даљи од Цркве то смо даљи од Бога. (Александар Ђ. 8/7)

- Осмех је некад дубљи од најдубљег мора. (Слободан З. 8/3)

- Наша лепа реч ближњему – Богу је дар. (Филип К. 8/3)

- Божија љубав је за све крива. (Танасије Р. 7/2)

- Бог је врх сваког нашег ума. (Филип Т. 7/2)

- Кроз врата Раја пролазе само скромни. (Огњен Т. 7/2)

- Један цвет може да мирише као њих сто. (Николина Д. 7/2)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...