Jump to content

Rasizam među životinjama: Tužna priča bebe foke koja je pretučena i odbačena zbog boje kože!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Vrlo je retka pojava da se rodi foka crne boje, zbog čega su je i porodica i druge jedinke vrste potpuno odbacile, a pre toga su joj nanele teške povrede

 
 
n36076.jpg




Veterinari veruju da je crna beba foke bila žrtva rasizma - pretučena je, zlostavljana i odbačena od strane svoje porodice i drugih foki samo zbog svoje boje!

Foka stara dve nedelje ima povredu na oku i brojne ožiljke i rane, za koje stručnjaci veruju da su nanete od strane drugih foka, samo zato što se razlikuje od drugih jedinki svoje vrste. Retka foka nazvana Bedžer pronađena je na Sili ostrvima blizu Kornvola, oblasti na jugozapadu Velike Britanije, a trenutno seoporavlja od povreda u prihvatilištu - prenosi Dejli mejl.

"Bio je veoma potresen, imao je infekciju i morali smo da mu damo antibiotike. Ubrzo je počeo da se oporavlja i otkrili smo da je on jedna veoma umiljata životinja" - kaže veterinarka Tamara Kuper, koja se brine o Bedžeru.

Bedžer je dobio ime prema superheroju iz američkih stripova, koji je bio crne boje, a u divljini je iskusio samo traumatične događaje. Inače, vrlo je retko da se rodi foka crne boje, jer je većina odraslih jedinki siva, dok bebe na sebi imaju i bele nijanse.

 

foke-1419541915-52803.jpgFoto Ilustracija: Thinkstock

Veterinari su vrlo srećni što su imali priliku da brinu o crnoj foki, iako su tužni zbog razloga zbog kojeg je kod njih dospela, budući da je jedna takva poslednji put viđena 2007. godine.

Mladunče foke je i dalje pod stalnim nadzorom, ali je sada sposobno da se samo hrani, a veterinari veruju da će početkom marta biti spremno da se vrati u divljinu.

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ne volim kad krenu one price.. psi su bolji nego ljudi... zivotinje su bolji nego ljudi i slicne gluposti..

 

kod pasa je moguc kanibalizam, shimpazne ratuju i siluju, delfini siluju, vukovi se kolju medjusobno cesto sestre braca i roditelji (kada se sestre i braca izdvoje i naprave novi pak) 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad ce ovi moderni europejci da kazu da je rasizam dobra stvar jer je poznata da je ima i kod zivotinja,kao sto vicu na primer gejeva,da postoje slucajevi i medju zivotinjama pa je onda automatski to normalno.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Verovatno je uzrok takvog ponasanja bioloski, takoreci zapisan u genima bas kao sto je veliki broj ponasanja, ukljucujuci i ona moralna, i kod zivotinja i kod ljudi.

Mozda je ona na neki nacin svojom crnom bojom ugrozavala opstanak grupe ili tome slicno.

Ovim primerom bismo mogli otkriti zasto kod ljudi postoji rasizam, posto smo i mi sisari i sa njima delimo odredjena ponasanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није реч о расистичком понашању. Овде човек фокама приписује расизам погрешном интерпретацијом сопственог искуства на другу врсту.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ne verujem da su je ostale foke odbacile iz nekih "zlih namera", pre mi se poklapa prica sa ovim primerom. 
Naime, zbog drugacije boje nisu je prihvatile kao svoju, ne zato sto su "rasisti" vec zato sto se zivotinje daju zbuniti izgledom, ako je verovati ovoj slici:

10917405_662641770524906_642648860291285

 

Tigrica koja je izgubila svoje mladunce, pala u depresiju ,nije htela da jede i pije i samo je lezala. I onda se sete zoolozi da je ovako "zavaraju" i ona zivne, i prihvati prasice kao svoje! :) :) :)
Tako povezujem i ovu pricu, mozda su se ostale foke jednostavno "zavarale", sta znam...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakve li gluposti, Boze sacuvaj. Zivotinje i rasizam... 7896634 odlepili ljudi nachisto, ili prosto prave jos jednu senzaciju.

A koje god da je, nikako ne valja...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...
  • 7 months later...
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...