Jump to content

Isus - rođen a ne stvoren

Оцени ову тему


Препоручена порука

Evo i mene kao adventističkog teologa. Credo katoličke crkve je da je Isus rođen a ne stvoren. Za neke je rođenje ili stvaranje isto. S druge strane Katolička crkva vjeruje u trojstvo koje opet kaže da postoje tri ko-vječne osobe  - znači iste stvarosti. Sada pitanje - kako neko može biti rođen a ne imati početka. Ja isto vjerujem da je Sin doslovno rođen ili proizišao iz Oca ali da je negdje u vječnosti imao početak. Mi ne možemo razumjeti vječnost - i stoga ako je Isus i imao početak u vječnosti opet se može reći da je vječni Sin. No ne bih za sada o mom vjerovanju - to možemo kasnije - nego kako katolička crkva vjeruje da je Isus rođen a nema početka. Ako su to iste ko-vječne osobe - onda su to dva Boga kolege.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исто је код православних, те су ствари решене још у IV веку на Првом васељенском сабору, пре раскола. Слично питање је поставио свештеник Арије у то време, можда није лоше да нађеш и прочиташ нешто о томе.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...