Jump to content

пневматолошки афоризми (наставите низ без цитирања других...)


Препоручена порука

Православни живот јесте удахњивање Христа у друге својим примером и искуством благодати.

Све што нема Бога у себи почиње да личи на култ а касније постаје идолопоклонство. Дефекти црквене средине су најближи том симптому а онда сви редом који стоје изван Цркве.

Ако си Христос за оне са којима ниси близак а антихрист за оне са којима си близак, онда твоја вера показује видно погрешне плодове. Бог је исти за све – Он не мери људе.

Лакше нам је да анализирамо неголи да волимо друге. Други је занимљив само док можемо да спекулишемо о њему или док себи подижемо цену да смо неког спознали какав јесте. А како можемо спознати неког без љубави према њему или њој?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 44
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Uvek kad pada kisa  smej.gif setim se bake koja mi je pricala i ucila me... da kada pada kisa to nebo place... Bog place  :) jer se ljudi sve manje trpe, vole i podnose... A kada ugledam kako greje  0442_feel milo, setim se bake i njene price... kako se tada nebesa raduju... 0102_laugh ... kako se Bog veseli... jer su ljudi slozni i zive zajedno kao dobra braca... :)...

''Имај времена за РАД - то је цена УСПЕХА ... Имај времена за РАЗМИШЉАЊЕ - то је извор МОЋИ ... Имај времена за ИГРУ - то је тајна МЛАДОСТИ ... Имај времена за ЧИТАЊЕ - то је основа МУДРОСТИ ... Имај времена за ПРИЈАТЕЉСТВА - то је пут СРЕЋЕ ... Имај времена за САЊАРЕЊЕ - то је пут ка ЗВЕЗДАМА ... Имај времена да ВОЛИШ и да те ВОЛЕ - то је привилегија богова ... Имај времена да гледаш ОКО СЕБЕ - сувише је кратак дан за себичност ... Имај времена за СМЕХ - то је МУЗИКА ДУШЕ ...''.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Безосећајност људска прва ствара патолошко самопоуздање које се изнова ротира поносним незнањем...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Ми у погрешно време обољевамо јер смо пре времена позвали своје слабости.А оне се не би одазвале да нисмо у њих поверовали.

Повлађивање је увек дволично.

Самоћа је страшна само ако нема сврху.

Киша на лицу тамо где нема сунца у срцу.

Није Бог крив што више обожавамо своју жалост него радост.

Једни нас више поштују неголи што нас разумеју а други нас више разумеју неголи што нас поштују.

Тамо где смо другима узори себи постајемо искушење.

Горчина једног не види милост другог.

Живот долази комад по комад...

Мишеви бораве у старим рупама и неће их тако лако мењати за нове.

Озбиљност живи од хумора у паузама.

Тамо где нас други моле за помоћ треба да осећамо указану част а не увреду јер то показује колико нас поштују.

Када год се правдамо за оно у чему нисмо криви то само додатно намеће још већу сумњу на нас од стране других.

Нема себичности у потрази за Божанском слободом.

Слобода није само у избору између добра и зла, него у могућности да се постоји на Божански начин.

Нико нас не може учинити запостављеним уколико смо ми нечему посвећени.

Пљујем на морал која мрзи на човека.

Сви смо у ротацијама...

Од деце се учимо да немамо предрасуде.

Једни се труде да докажу истину а други лаж.

      Нико нас не може толико мрзети колико егоизам то може преувеличати

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ругај се непријатељима својим тако што нећеш умањити своју љубав према њима...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Ко уме да чује и види у свему може наћи убрзани курс православне едукације. Управо је живот брза пракса теоријског иако се много пута могу наћи у раскораку. Но све зависи ко прави тај раскорак.

Цепидлачење од стране интелектуалаца разара смисао који превиђају својим досеткама.

Има и таквих који сваљују на себе пуно обавеза да би се представили као ревносни и креативни људи а онда због превазилажења своје мере само направе већи хаос себи и другима.

Има људи којима треба пажња па на њу одговарају пажњом а има и таквих који када је добију обрушавају на свој ниво, и још ниже, онога ко им се подарио бесплатно.

Сви смо пропадљиви – и лекару треба лекар.

Неко глуми радост а неко глуми жалост.

Моћ импровизације није ништа мања од интуиције.

Лажни оптимизам имају они са лажном надом.

Углавном је поредак такав да је велики број оних који нас муче али да ми сами бирамо једног – кривог или недужног – на којем ћемо да сломимо своје копље. То није адекватан поредак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема већег бола за сујетног неголи да се одрекне убеђења у сопствено мишљење.

Лакше је помоћи другом човеку неголи савладати налет страсти у себи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...