Милан Ракић Написано Октобар 30, 2014 Пријави Подели Написано Октобар 30, 2014 У Свечаној сали Дома Војске Србије 31. октобра 2014. године, са почетком у 13 часова, биће одржана Свечана академија поводом обележавања улоге северне Африке у опоравку и обуци српске војске у Првом светском рату „Бизерта у срцу Србије“. Свечана академија има за циљ да допринесе очувању и неговању културе сећања на несебичну помоћ народа северне Африке током Првог светског рата. Кроз 36 локација намењених за лечење српских војника прошло је 61.260 Срба, од којих је 3.226 умрло, а 36.000 након излечења поново упућено на фронт. Српски меморијали у северној Африци налазе се на 24 постојећих, одржаваних гробаља широм Туниса, Алжира и Марока. Улога народа наведених земаља у опоравку и пружању неге рањеним и оболелим српским ратницима била је огромна, те је њихова хуманост у колективном сећању српског народа остала упамћена као светао пример пријатељства. МОРС Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука