Милан Ракић Написано Септембар 12, 2014 Пријави Подели Написано Септембар 12, 2014 Radnici državnog prirodnog rezervata „Kuznjecki Alatau“ obavestili su javnost o vrlo neobičnom pronalasku. Tokom istraživanja u planinama Kuzbasa (Zapadni Sibir) oni su pronašli srušeni američki bombarder Douglas A-20 Havoc. Kako je saopšteno u informativnoj službi „Kuznjeckog Alataua“, prve informacije o tome da se u planinama Kuzbasa nalazi srušeni američki bombarder potiču još iz 1966. Tada je avion slučajno otkrio lovac iz tog kraja, ali nije zabeleženo mesto na kome ga je našao. Nekoliko decenija kasnije, tokom istraživanja severnog dela rezervata naučnici „Kuznjeckog Alataua“ pronašli su na padinama Zelene planine avion Douglas A-20 Havoc (poznat i kao DB-7 Boston). „U ratnim godinama, tačnije 1943, u okviru pomoći koja je stizala od saveznika iz antihitlerovske koalicije, sovjetski piloti su sa Aljaske preko Sibira dovozili američke bombardere. Ruski majstori su zatim te bombardere prerađivali u noćne lovce“, kaže se u saopštenju informativne službe. Gojko Zvijer, Aviator.rs obi-wan and Богдан_ је реаговао/ла на ово 2 Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Милан Ракић Написано Септембар 12, 2014 Аутор Пријави Подели Написано Септембар 12, 2014 Ево фотографија остатака летелице... http://www.kuz-alatau.ru/tajny-kuzneckogo-alatau/ Богдан_ је реаговао/ла на ово 1 Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука