Jump to content

Mozda pronadjen region u mozgu koji stvara svest


Препоручена порука

Vec Francis Crick je predpostavio da na tom delu mozga claustrum se generise svest. 

 

Ko jedne epilepicarke se elektricnim signalima taj region palio i gasijo i ona je gubila svest bas kad je taj ugasen. 

 

http://www.iflscience.com/brain/researchers-may-have-discovered-consciousness-onoff-switch

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dali je to ako se na kraj postavi da je to tako kraj ideji o dusi kao necemu sta postoji izvan mozga???

Nema ti sada ništa od ove teme, svi su trenutno na temi o gay brakovima i usvajanju dece.

A što se pitanja tiče, šta sve znamo o svetu pa eno ima ljudi koji tvrde da je zemlja 6000 godina stara tako ovo sigurno neće dovesti do kraja te ideje i da se ispostavi da je 100% tačno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам хтео да одговорим али 

МОЖДА, КРИК, и Свест ми је јако комплексна реченица.

Прво крик.... када сам гледао како су они "открили днк" нису знали где бију... открили су га игром случаја.. сви су гледали у протеине они су онако из фазона погледали баш у супротном првцу - ДНК...

Друго... нису дефинисали шта је свест.

 

и треће.. МОЖДА... на ова два.. ми не иде некако... 

 

Стварно ми је бесмислено да причам о теми где је Крик (који је по мени јако прецењен научник, који је до свог открића дошао игром случаја) можда нашао свест (за и коју не зна шта је)

 

Иначе, гностиче, заборављаш Српски, Да ли се пише одвојено 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije on naso nego je postulirao da je tamo, a neki naucnici su kod neke zene nasli da kod nje ima veze da njena svest zavisi od toga dal castrum ima elektrcni impulsa da ili ne.

A kako znaju da nema svesti kada nema toga? 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa pise da se ne seca. 

 

 

 

Pa ja sa ne secam udesa od pre nekoliko godina ...

 

Ovo "mozda su pronasli ... " mi lici na ono NASA-ino od pre neku godinu da su "mozda na pragu epohalnog otkrica na Marsu" ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa pise da se ne seca. 

 

 

 Svesni smo dok sanjamo, pa se ne secas snova a sanjas ih svako vece. 

To je problem svesti, ne znamo sta je...previse je subjektivna d bi mogla biti proverena. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

u interpretacijama medija naučnih tekstova ima mnogo (orkestriranih) tendencija za spektaklom.

 

smisao reči svest je tekstu iz linka sa početka teme vezan za sveno stanje a ne za svest ka kao osobinu ljudi kao bića

npr. i spavanje je besvesno stanje

u takvom kontekstu postoje delovi/zone CNS koji su aktivni u svesnom stanju ili na njega utiču.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...