Jump to content

Zašto u Ameriku ne smete da unesete kinder jaje?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ako se neko i odluči da reskira i ovaj proizvod unese u Ameriku, carinici te zemlje će naplatiti kaznu u visini 2.500 dolara po jajetu

 
 
 
07_620x0.jpg
 
VAŠINGTON - Osim absinta(lek-piće) i kubanskih cigareta, američke vlasti zabranile su jedan vrlo poznat i svima omiljen proizvod - kinder jaje koje je na spisku suvenira koje američki državljani ne smeju da unose u zemlju, piše Hafington Post.

Naime, pošto se kapsula s igračkom nalazi unutar čokolade, Amerikanci smatraju da su kinder jaja opasna za decu, pa su zbog toga zabranjena za prodaju i uvoz.

Ako se neko i odluči da reskira i ovaj proizvod unese u Ameriku, carinici te zemlje će naplatiti kaznu u visini 2.500 dolara po jajetu.

 

 

Извор: Новости

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Коментари на текст са Новости:

 

 
  1. baunti 25. jun 2014. 18:13 #3000869

    Ali zato GMO hrana, pesticidi, steroidi i antibiotici koje krkaju u obicnu hranu nisu opasni za djecu... Ovo moze samo u zemlji cuda, u kojoj se pizza proglasava za "povrce".

  2. jole 25. jun 2014. 17:13 #3000785

    pa bosanci su se potrovali od zumanaca iz kinder jaja misle ameri i 11oni ce.

  3. Орах 25. jun 2014. 16:47 #3000751

    Дакле, Киндер јаје не сме, да би се штитила деца, а зато сачмаре и аутоматске пушке купујеш на сваком кораку. Свака част! :)

  4. SLK 25. jun 2014. 15:55 #3000683

    A koje ne sme, levo ili desno?

  5. ja 25. jun 2014. 14:20 #3000530

    nije tacno evo me u americi i u nasim radnjama ima kinder jaja na prodaju jos uvjek neznam odakle ove dezimformacije

    • Sale 25. jun 2014. 16:00 #3000693

      Daleko si ti od USA. Istina za volju ova vest je stara i zabrana je doneta 2010. godine. Pravi razlog je sto je unutar hrane zabranjeno prisustvo nejestivog materijala, osim da isti sluzi za koriscenje hrane i da je na oko vidljiv. Ne plase se oni da ce neko progutati igracku vec da neko ne zagrize i osteti zube (cisto primera radi). Ovde cak i upaljaci imaju sugurnosni prsten da ga malo dete ne bi upotrebilo. Mozda je nekom cudno, ali oni zakone donose na osnovu istrazivanja stete.

  6. Јабре 25. jun 2014. 14:06 #3000503

    У Аризони је и забрањено да магараца ставите у каду, у Алабами, чини ми се, је забрањено имати полне односе са бодљикавим прасетом итд

  7. зокс 25. jun 2014. 13:51 #3000471

    Безбедност деце????Хахахахахахахахаха.....!Вероватно сте и побили 12 000 деце у Авганистану и 500 000 деце у Ираку да им не би у грлу застало "киндер јаје"!

  8. Marija 25. jun 2014. 13:44 #3000461

    Ma nije nego, opasno po decu. Nisu sposobni da naprave nesto slicno pa bi opala prodaja njihovih konditorskih proizvoda.

  9. Dule Trubica 25. jun 2014. 13:35 #3000450

    Da ali zato je GMO sasvim bezbedan za malu Americku decu.

  10. momcilo 25. jun 2014. 13:33 #3000447

    pravilna odluka. sa americkim standardima nema zezanja, americki politicari su idiotic, ali dizajn I standardi su prva liga, najbolji na svetu.

    • Vlada 25. jun 2014. 16:05 #3000698

      Momcilo, pricas o nekom dizajnu??? Jesi ti siguran o tome sto si lupio? Prvo prodji malo ameriku pa kad dodjes u srbiju napisi nam dvoje utiske o dizajnu.... Toliko. Uzivaj i ne lupetaj. Mnogo gledas filmove

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa da, ima valjda neki stari zakon po kome ne smes da stavljas igracke u slatkise (ili tako nesto) pa kinder jajae podpada pod taj zakon. U svakom slucaju, mislim da je vest zastarela jer mislim da su prosle godine odobrili kinder jaja u USA.... (al nemoj mi verujete, proverite na gugletu, mene nesto mrzi sad)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре око месец дана чуо сам веома интересантно објашњење како настају сви ти дебилни закони. Како ствар функционише? Постоје људи који живе од проналажења "рупа у закону". Рецимо, у Америци на заштитницима од сунца за шофершајбне обавезно пише "DO NOT DRIVE WHILE COVERED", тј. да упозорење да не треба возити док је шофершајбна прекривена заштитником. Питате се: ком би идиоту пало на памет да вози кола са прекривеном шофершајбном?! Ономе ко хоће да се обогати! Неко је прекрио шофершајбну, сео у кола и закуцао се у дрво, а онда преко адвоката ојадио фирму произвођача заштитника за шофершајбне, или можда осигуравајуће друштво. А онда је тај исти или неко из његове бранше урадио нешто на ту тему са Киндер јајетом што је испровоцирало овакав закон.

Тако је у Америкама.

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако је у Америкама.


Тако је, али "у Америкама" би тај германизам...

шофершајбне


... звучао, рецимо, предњи ветробрани. Од домаћег а нашег, windshields.

Мада се то опет не римује с поменутим kinder jajetom, ал' ето.

 


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...