Jump to content

U Jasenovcu posadili cveće u bojama šahovnice u obliku ustaškog simbola


Препоручена порука

U Spomen-području Jasenovac, gde su ustaše tokom Drugog svetskog rata mučile i ubijale Srbe, Jevreje, Rome i Hrvate koji se nisu slagali sa režimom Ante Pavelića, posađeno je cveće u bojama šahovnice, složeno u obliku slova U, piše hrvatski portal Zpress.hr.

 

340653_jasenovac-68-godisnjica-proboja-z

 

Spomenik žrtvama Jasenovca

 

slovou.jpg

 

Zpress.hr prenosi saopštenje Udruženja slobodarskih aktivista.

 

"Kada vidite na prostoru Spomen-područja Jasenovac da je posađeno cveće u belim i crvenim kvadratima, složeno u obliku slova U, niste sigurni jeste li budni ili u nekoj noćnoj mori. Na mjestu gdje se dogodio zločin, genocid, koji nikad neće prestati da boli, koji nikada nećemo zaboraviti. Na mjestu gdje su bili zatvarani, mučeni i ubijani ljudi zbog toga što su bili “krive” nacionalnosti, vere ili pogleda. Dogodio se zločin koji su počinili oni čije su oznake bile slovo U i belo-crveni kvadrat", stoji u sopštenju ovog udruženja.

 

Ono dalje navodi da u Jasenovac ljudi dolaze kako bi iskazali pijetet prema nevinim žrtvama, a onda vide veličanje genocidnog režima koji je tamo počinio zločine u kojima je ubijeno, po službenoj evidenciji, preko 80.000 ljudi

 

"Dodatno je važno napomenuti da se zbog simbolike Jasenovca, u kojem su ljudi zatvarani, mučeni i ubijani ne samo u ime ustaške, nacističke ideologije, nego u ime hrvatske države i hrvatske državnosti, te čistoće hrvatske nacije, treba voditi posebno računa o tome da pristojnosti radi u Jasenovcu ne može biti mesta niti za zakonite državne simbole Republike Hrvatske, poput zastave i grba uopšte", tvrdi ovo udruženje i navodi primer Nemačke koja na sličnim mestima ne ističe svoje nacionalne i državne simbole.

 

Udruženja slobodarskih aktivista završava saopštenje zahtevom nadležnim institucijama da reaguju na ovaj čin Uprave Spomen-područja Jasenovac i da se isti ukloni, a odgovorni primereno kazne.

 

Blic

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Juce u Hrvatskoj su panduri odbili da pricaju sa mojom sestrom na srpskom, vec su pricali na engleskom bangin

Tuzno je to sta dopustaju sebi.

  • Волим 1

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...