Милан Ракић Написано Мај 13, 2014 Пријави Подели Написано Мај 13, 2014 У касарни „Стефан Немања“ у Рашкој данас је отворен богослужбени простор за припаднике православне вероисповести 21. пешадијског батаљона Друге бригаде Копнене војске. Литургију поводом освећења православне капеле посвећене Светом Симеону Мироточивом предводио је епископ рашко-призренски Теодосије. Отварању богослужбеног простора присуствовали су командант Друге бригаде бригадни генерал Маринко Павловић, припадници Војске Србије из гарнизона, представници локалне самоуправе, полиције и борачких удружења из Рашке. Литургији су присуствовали и сви припадници пешадијске чете 21. пешадијског батаљона који крајем месеца одлазе у Либан ради учешћа у мултинационалној операцији Унифил. Владика Теодосије благословио је њихов одлазак на задатак, уз поруку да чувају понос и достојанство своје земље и да се живи и здрави врате из мисије. Након литургије командант Друге бригаде уручио је захвалнице лицима која су учествовалa у изградњи и опремању богослужбеног простора. МОРС Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте! Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука