Jump to content

Капела Светог Симеона Мироточивог-21. Пешадијски батаљон, Рашка


Препоручена порука

У касарни „Стефан Немања“ у Рашкој данас је отворен богослужбени простор за припаднике православне вероисповести 21. пешадијског батаљона Друге бригаде Копнене војске.

P5130195.jpg

 

Литургију поводом освећења православне капеле посвећене Светом Симеону Мироточивом предводио је епископ рашко-призренски Теодосије.

 
Отварању богослужбеног простора присуствовали су командант Друге бригаде бригадни генерал Маринко Павловић, припадници Војске Србије из гарнизона, представници локалне самоуправе, полиције и борачких удружења из Рашке.
 
Литургији су присуствовали и сви припадници пешадијске чете 21. пешадијског батаљона који крајем месеца одлазе у Либан ради учешћа у мултинационалној операцији Унифил. Владика Теодосије благословио је њихов одлазак на задатак, уз поруку да чувају понос и достојанство своје земље и да се живи и здрави врате из мисије.
268edcfc-dab6-11e3-9f60-00163e135009.jpg
 
Након литургије командант Друге бригаде уручио је захвалнице лицима која су учествовалa у изградњи и опремању богослужбеног простора.
 


Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...